Станом на вересень у Житомирі сімейні лікарі видали пацієнтам понад 8 тисяч таблеток калію йодиду. Тим, кому за 40 років, препарат вживати не рекомендують. Про це Суспільному розповіла заступниця медичного директора житомирського центру ПМСД Галина Перчик.

За її словами, людям, яким за 40 років, калію йодид приймати не рекомендують, бо негативні наслідки вживання препарату переважають над позитивними впливами. До того ж, таблетки калію йодиду не можна приймати для профілактики – лише у разі оголошення радіаційної небезпеки.

"В препараті калію йодиду йдуть міліграми: це максимально велика доза препарату, яка блокує майже на добу щитоподібну залозу для всмоктування будь-якого йоду – не лише радіоактивного, а будь-якого. Якщо людина буде приймати калію йодид зараз, без оголошення радіаційної аварії, то це може призвести до дуже поганих наслідків в подальшому для її здоров'я", – каже Галина Перчик.

Лікарі видали житомирянам понад 8 тисяч таблеток калію йодиду: тим, кому за 40 років, препарат вживати не рекомендують

Станом на вересень в Житомирі сімейні лікарі видали людям більше восьми тисяч таблеток.

"Мені сказали, що мені в 44 роки вже не треба вживати калію йодид", – каже житомирянка Інна.

Ще одна житомирянка Ольга розповіла кореспондентам Суспільного, що наразі ще не зверталася до сімейного лікаря за калію йодидом.

Житомирянка Надія говорить, що поки взагалі не розуміє, потрібен він їй чи ні.

За словами сімейної лікарки Тетяни Берези, перш ніж призначити калію йодид своїм пацієнтам, вона з кожним із них проводить опитування та інструктаж.

"Людина звертається – запитую, скільки років; проводжу інструктаж; запитую про наявність захворювань щитоподібної залози і тоді видаю таблетку. Розповідаю, що це на випадок радіаційної хвилі, коли буде сповіщення ДСНС про те, що є загроза радіаційного опромінення. Цю таблетку потрібно приймати у часовому проміжку до шести годин від моменту сповіщення, щоб уберегти щитоподібну залозу", – каже лікарка.

"Видавали тим, хто звертався – молоді до 40 років. Когось викликали, хтось приходив на прийом. По одній таблетці видали цей препарат", – говорить сімейна лікарка Ольга Повх.

"Людина може звернутися безпосередньо до свого сімейного лікаря, з яким у неї підписана декларація. Лікар сам має запропонувати, людина може виявити бажання його отримати і лікар вам видасть з відповідними підписами, що ви його дійсно отримали і розповість, як правильно його приймати", – розповіла Галина Перчик.

Ще по темі Житомирські лікарі розповідають про заходи безпеки у разі радіаційного ураження. Читайте також Більше 35 тонн гуманітарної допомоги передала жителям Ізюма Вільшанська громада Житомирщини. Розкрадання палива у Бердичеві: повідомили про підозру ще одному заступнику міського голови. В Малинській громаді Житомирщини при розмінуванні вилучили близько трьох з половиною тонн вибухових речовин та снарядів. Благодійні автобуси з Естонії: головам трьох громад Житомирщини вручили ключі від транспортних засобів.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело