Може йтися про диверсію на російських газогонах – незрозуміло тільки, чию саме

Одразу три витоки технічного газу сталися на трубопроводах "Північного потоку" поблизу Данії. Два з них – на газопроводі "Північний потік-1" і ще один – на "Північному потоці-2".

Відео та фото з підводними водограями у Балтійському морі оприлюднили Збройні сили Данії у Twitter.

Після потужних підводних вибухів на обох нитках

Влада країни обмежила рух кораблів в 5-мильній зоні витоку цих газогонів. Вимірювальні станції Швеції натомість повідомляють: витокам передували два підводні вибухи. Перший був зафіксований о 02:03 в ніч проти понеділка, другий – о 19:04 ввечері понеділка. Відбулися вони у тому ж районі, де були зареєстровані витоки газу, передає SVT.

Оскільки жоден з трубопроводів не був в експлуатації, то на постачання газу до Європи – інциденти поки впливу не мають. Втім екологи готуються до екстремальних ситуацій.

Компанія-оператор "Північного потоку" Nord Stream AG назвала ситуацію "безпрецедентною" та заявила, що не може оцінити, скільки часу піде на ремонт. Євросоюз вважає, що про причини витоків говорити зарано.

"Руйнування, що сталися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів системи "Північний потік", мають безпрецедентний характер. Терміни відновлення працездатності газотранспортної інфраструктури поки що оцінити неможливо", – цитує заяву "Інтерфакс-Україна".

Натомість Німеччина і Данія – не виключають навмисної атаки з боку росії.

"Ми не можемо уявити версії, яка би не включала цілеспрямовану атаку. Все свідчить про те, що це не випадковість", – передає Tagesspiegel слова співрозмовника у компетентних органах, який має доступ до інформації про розслідування.

В Офісі президента України вважають масштабний виток газу спланованим терактом з боку рф. І закликали партнерів відповісти на інцидент поставкою зброї для ЗСУ.

"Масштабний "витік газу" з ПП-1 – це не що інше, як спланований росією теракт та акт агресії в напрямку ЄС. рФ хоче дестабілізувати економічну ситуацію в Європі та викликати паніку перед зимою", – написав радник керівника ОП Михайло Подоляк у Twitter.

У Польщі також твердо заявили, що йдеться про саботаж. І зробили новий крок до зменшення газової залежності від москви – Варшава та Копенгаген відкрили спільний газогін Baltic Pipe. Ним транспортуватимуть пальне з Норвегії до Європи.

"Ми зіткнулися з актом саботажу. Поки що не знаємо всіх деталей того, що сталося, але чітко бачимо, що це саботаж. Це ще один крок Росії до ескалації ситуації в Україні", – заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Навіть Дмитро Пєсков, прессекретар російського диктатора владіміра путіна, заявив, що не можна виключати жодну з версій, включаючи диверсію, передає "Інтерфакс"

Джерело