У бюджеті Івано-Франківська немає грошей, щоб відремонтувати каналізацію на вулицях, які підтоплюються під час злив. Про це Суспільному розповів заступник міського голови Івано-Франківської громади Михайло Смушак.

З його слів, загалом система водовідведення в Івано-Франківську працює. Але є локальні проблеми, які необхідно вирішувати.

"Вулиця Любачівського — проблемна. Це — вузьке місце. Щоб розв’язати цю проблему, потрібно збудувати новий колектор від вулиці Мельника, через Січових Стрільців та Бельведерську і далі", — розповідає Смушак.

Підтоплені вулиці Франківська. Що кажуть у міськраді та водоканалі

Франківець Віталій Лаврів проживає на вулиці Гоголя. Чоловік каже, під час довготривалої зливи його вулицю затоплює.

"Вода тут стоїть до 40 см, затоплює моє подвір’я та гараж. Автомобіль доводиться відганяти деінде", — говорить Віталій.

З його слів, проблема зі стоком води є тривалою.

"Тут протікав потічок Рудка, який потім заховали у великий дренажний колектор. Як такої, проблеми не було. Але потім, зі збільшенням населення району, всі стічні та каналізаційні води, мабуть, також туди потрапляють. Пропускна здатність цього колектора не справляється", — додає Віталій Лаврів.

Його сусід Дмитро Макалус каже, щоразу виносить техніку та вивозить з гаража автівку, коли починається злива.

У соціальній мережі Facebook франківці також скаржаться на потопи після злив.

"Скільки нам ще це терпіти? На Хоткевича 44 ось таке відбувається під час дощів. Люди не можуть потрапити у свої гаражі", — пише франківка Юлія Калитчук.

"Набережна 12. Плаваємо другий день. Будинок на вісім під'їздів, калюжа на всю довжину. Є каналізаційна решітка позаду парковки, 15 років тому вона була робоча, але після ремонту дороги чомусь опинилася на найвищій точці", — ідеться у дописі франківця Андрія Калініна.

Водоканал регулярно обслуговує дощові колектори та решітки. Комунальники за планом роблять це двічі на рік — навесні та восени. За словами речника "Івано-Франківськводоекотехпрому" Володимира Шпега, щоб розв'язати проблему, потрібно встановлювати нові колектори та змінювати каналізаційну систему.

"86% — це в нас загальна сплавна каналізація. Потрібно розділити дощову та загальну сплавну каналізації — і тоді позбудемося підтоплень. Але на повну перебудову та розділення мережі потрібні гроші", — пояснює Володимир Шпег.

Заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак каже, грошей для реконструкції каналізації немає.

"Для того, щоб отримати ці гроші, необхідно зробити всі проєкти. Скажімо, проєкту будівництва колектора від вулиці Мельника до Бельведерської — 5-6 років. Тоді він був у межах 40 млн грн. Зараз ми розуміємо, наскільки одна така гілка здорожчала і що це може означати", — розповідає Смушак.

З його слів, наразі комунальники шукають дешевші способи розв'язання проблеми з підтопленням доріг. До прикладу, на вулиці Угорницькій протягнуть трубу завдовжки 10 м та поставлять дві додаткові решітки.

Читайте також Підтоплені будинки, повалені дерева. Рятувальники ліквідовують наслідки негоди на Прикарпатті В Івано-Франківську через зливу підтопило кілька вулиць Червоний рівень небезпеки. Що і як підтопило в Івано-Франківську

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело