У ЄС готують санкції проти росії

Світ у жодному разі не визнає псевдореферендумів, які росія незаконно проводить на окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей. Якою може бути реакція заходу дізнавався Михайло Прудник – керівник міжнародного відділу "5 каналу".

Так, представники провідних партій Європарламенту зібралися та ухвалили спільну у якій заявили, що у жодному разі не визнають результатів псевдореферендумів та засуджують його проведення. Окрім того, парламент Канади заявив, що ніколи не визнає фіктивні "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України. Канадські парламентарі закликали уряд Канади надавати додаткову підтримку Україні доти, доки вона не поверне всі свої території під контроль. Зокрема, посилити санкції проти росії і збільшити військову, гуманітарну та фінансову допомогу Києву.

Як реагує світ на російські фейкові

І разом із Європейським Союзом Франція не лише засуджує такі дії кремля, а й готує санкції. На цьому наголосила міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна, яка з візитом у Києві. На думку, офіційного Парижа, путін продовжує загострювати ситуацію, влаштовуючи псевдореферендуми та додаткову мобілізацію. А погрози росії застосувати ядерну зброю – це загроза для світової безпеки, на яку захід неодмінно реагуватиме.

"Президент росії вдався до риторичної ескалації. Він віддав наказ про часткову мобілізацію російського народу – народу, який, здається, більше його не підтримує. Він оголосив про організацію фіктивних "референдумів" в окупованих регіонах та продовжив ескалаційну риторику щодо ядерної зброї. Ніщо з цих заяв не змінить наших принципів або наших цілей. Я хочу повторити це сьогодні в Києві, те, що ми сказали в Нью-Йорку, на Генеральній Асамблеї, а також під час засідання Ради Безпеки: якщо росія проводить ці незаконні "референдуми", то будуть санкції з боку Європейського Союзу. І моя країна їх повністю підтримує", – наголосила міністерка закордонних справ Франції Катріна Колонна.

Подробиці дивіться у відео "5 каналу"

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело