Про це він розповів у програмі «Влада та спорт».

«Ми можемо критикувати радянську дійсність, але в тому плані, що стосується спорту і зокрема дитячого спорту, – ні. Тут особливих приводів для критики не бачу. Була державна машина, могли бути окремі недоліки, але загалом державна система підготовки юних спортсменів працювала за повною програмою», – пояснює Артем Франков.

Артем Франков розповів, як потрібно розвивати дитячо-юнацький футбол

Водночас він наголошує, що йдеться не про ностальгію за СРСР, а про те, щоб відзначити окремі сильні риси тієї системи. За словами журналіста, Україна свого часу не просто відокремилася і стала незалежною, а із соціалістичної держави стала капіталістичною.

А це, констатує він, означало, що роль держави, з одного боку, різко впала, з іншого боку – вона мала різко зрости. Як пояснює гість програми, якщо раніше регіони, провінції, міста, села на своєму рівні були зобов'язані займатися дитячо-юнацьким спортом, то зараз вони великою мірою нікому і ніяк у цьому не зобов'язані.

«Але як ми маємо чинити в умовах капіталізму? Є приклад, адже якось обходяться англійці, німці, бельгійці, норвежці, ісландці. Де б не відбувався якісний стрибок у розвитку футболу, він обов'язково ґрунтувався на розвитку футболу, на найпотужніших інвестиціях у дитячо-юнацький футбол та футбол як такий, та на наявності державної програми», - розповідає Артем Франков.

Джерело