28 вересня у Житомирі в рамках європейського тижня сталої енергії організували флешмоб – його учасники їхали на роботу велосипедами, фотографувалися та виставляли свої фото у соцмережі із хештегом #veloworkz.

Житомирський велосипедист Тарас Горбатюк втретє бере участь у цій акції.

"Вирішив взяти участь у цій акції, щоб велосипед став більш популярним засобом пересування у Житомирі, адже це – екологічно. Це твоє здоров’я, плюс велосипед – це дуже класно", – каже Тарас.

Велосипедом на роботу: у Житомирі організували флешмоб в рамках європейського тижня сталої енергії

"Велосипед для мене – це не просто засіб пересування. Я люблю велосипед: люблю їздити на ньому, це буденна для мене річ, я не просто беру участь у акції, це і є моє життя", – розповідає велосипедист Ігор Щербаков.

Головна мета флешмобу – популяризація велосипедного руху у Житомирі.

"Сьогодні ми запрошуємо жителів міста приєднатися до такого флешмобу, коли люди відмовляються від автомобілів, від громадського транспорту заради того, щоб приїхати на роботу чи до школи велосипедом", – говорить організатор акції Борис Пахолюк.

Більшість проєктів, пов’язаних із розвитком велосипедної інфраструктури у Житомирі, не вдалося реалізувати через повномасштабне вторгнення, каже заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

"Обговорювалося питання про стару частину міста, де щільна забудова і де немає можливості зробити повноцінну велодоріжку у дві сторони. Будемо робити праву смугу для громадського транспорту, споріднену із велоінфраструктурою, з велосипедистами. До прикладу, у нас є пілотний проєкт на вулиці Театральній: частина правої смуги, яка зроблена для громадського транспорту, вона споріднена із велосипедистами. У подальшому планували попрацювати над вулицею Київською, де права смуга повинна була бути велосмугою, але її немає, бо проєкт у 2022 році зупинився. Разом з тим, є плани і є розуміння", – сказав Олександр Шевчук.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело