Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування за підозрою народного депутата від "Слуги Народу" Олександра Трухіна у підкупі поліцейських. Тепер він має ознайомитись з матеріалами слідства перед скеруванням обвинувального акту до суду.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

В тексті повідомлення не згадується ім'я нардепа, однак, судячи з опису події, йдеться саме про Олександра Трухіна.

НАБУ і САП завершили розслідування у справі Трухіна. Тепер його чекає суд

"За версією слідства, у серпні 2021 року нардеп запропонував неправомірну вигоду патрульним поліцейським за те, щоб йому дозволили залишити місце ДТП, яке сталось за його участю. Лояльність стражів порядку підозрюваний оцінив у 150 тисяч. І хоча він не уточнив, про яку грошову одиницю йдеться, сама по собі факт такої пропозиції, незалежно від пропонованої суми, є караним корупційним злочином", — йдеться у повідомленні.

Розслідування розпочато 2 лютого 2022 року Генеральним прокурором за матеріалами журналістського розслідування "Української правди". На початку вересня НАБУ та САП повідомили нардепу про підозру. 20 вересня Трухіну обрали запобіжний захід. Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк частково задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і призначив нардепу Трухіну заставу в розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

28 вересня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Дії народного обранця кваліфікували за ч. 1 ст. 369 КК України.

Стаття 369 КК України "Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі" передбачає покарання — штраф від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

У чому звинувачують Трухіна

ДТП, у якому звинувачують народного депутата Олександра Трухіна, сталася 23 серпня 2021 року під Києвом, постраждали шестеро людей. Одразу після аварії ЗМІ повідомили, що водієм Audi A8, який скоїв дорожню пригоду, що зачепила три авто, був Олександр Трухін. Також лунали припущення, що він міг бути за кермом в нетверезому стані та намагався уникнути відповідальності.

Трухін спочатку відмовився від спілкування з журналістами, на дзвінки не відповідав, а колеги по фракції на камери оминали цю тему. Згодом Трухін все ж таки підтвердив свою участь у ДТП, але сказав, що розповідати деталі йому заборонили слідчі.

1 лютого видання "Українська правда" опублікувало власне розслідування резонансної події з відеопідтвердженнями того, що Трухін намагався уникнути відповідальності, пропонував хабаря поліцейським, обіцяв "домовитися" з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським і тричі відмовився здати тест на алкоголь. 2 лютого Офіс генпрокурора відкрив кримінальну справу через пропозицію Трухіним хабаря співробітнику поліції. Того ж дня нардеп визнав, що намагався втекти з місця ДТП та заявив, що готовий скласти мандат.

21 лютого стало відомо, що фракція "Слуга Народу" почала збір підписів щодо виключення Олександра Трухіна зі свого складу.

25 серпня Дарницький райсуд Києва оштрафував на 850 гривень помічника депутата Полтавської облради Віктора Склему, який у серпні 2021 року їхав у машині разом із Трухіним і взяв на себе провину в ДТП.

Читайте також

ДТП за участю високопосадовців: чим закінчувалися розслідування

Депутату від "Слуги народу" Трухіну обрали запобіжний захід

Нардеп Трухін отримав підозру у вчиненні ДТП, фракція готує заяву

Джерело