В Житомирі на території комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" завершують монтаж нової котельні, яка працюватиме на трісці. Будує котельню приватна компанія, яка продаватиме вироблену енергію комунальному підприємству, розповів Суспільному керівник проєкту твердопаливної котельні Роман Палагусинець.

За його словами, використання тріски для роботи котельні дає змогу заощаджувати кошти та зменшить використання газу.

"Ця енергія буде відпускатися "Житомиртеплокомуненерго" за тарифом на 200 гривень дешевше, або мінус 10 відсотків із середньозваженого тарифу з газу в регіоні. Це буде дешевше, ніж ціна газу, бо ціна зараз орієнтується на ціну в Європі. І ціна однієї тисячі кубів зараз більше, ніж три тисячі доларів. Для роботи котельні ми використовуватимемо відходи, неліквідну деревину, а не кругляк. Ми не займаємося рубками", – каже Роман Палагусинець.

Працюватиме на трісці: у Житомирі завершують монтаж нової котельні

Поряд із новою котельнею розміщена нині діюча, де для підігріву води використовують газ. Вона забезпечує теплом 40-45 відсотків міста Житомира, каже технічний директор КП "Житомиртеплокомуненерго" Петро Сергійчук.

"При завершення будівництва і запуску нової 12-мегаватної котельні це дасть зекономити дві тисячі метрів кубічних газу. Також це уповільнить підняття тарифів. Приватний інвестор буде подавати для "Житомиртеплокомуненерго" теплову енергію на 10 відсотків собівартості нижче", – розповідає Петро Сергійчук.

Будівництво котельні відбувається виключно за кошт інвестора, каже директор "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин.

"Ми лише надали ділянку, технічні умови для приєднання. Інвестор будує виключно за власні кошти. Це його фінансові ризики. Місто надає середньозважений тариф, вартість, за якою ми будемо купувати це тепло у інвестора", – каже Дмитро Рогожин.

Середньозважений тариф – це занижений на 10 відсотків тариф на теплову енергію, яка виробляється з альтернативних джерел. Наразі у Житомирі він становить до двох тисяч 900 гривень за гігакалорію, каже Дмитро Рогожин.

До 15 жовтня мають запустити першу чергу нової котельні потужністю шість мегават.

Що відомо У Житомирі опалювальний сезон розпочнуть з роботи нової котельні, яка працюватиме на щепі. У Житомирі з діючих 51 котельні, на щепі працює одна. Будівництво другої розпочали восени 2021 року. Ввести в експлуатацію нову котельню планують до 15 жовтня. Читайте також Житомир готується до опалювального сезону: дообстежують котельні шкіл і дитячих садків. Тепло до медзакладів Житомира планують подати до офіційного початку опалювального сезону. 75 відсотків котелень і тепломереж Житомира готові до опалювального сезону. До початку опалювального сезону у Житомирі планують встановити 27 індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхівках.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело