Про це повідомляє DW.

Нечаєв був “негайно викликаний до міністерства закордонних справ”. Так уряд Німеччини реагує на подальшу ескалацію війни РФ в Україні та анексію чотирьох українських регіонів.

Раніше МЗС Італії викликало посла РФ в країні Сергія Разова. За підсумками буде підготовлено коментар, повідомили у російському посольстві. Про виклик у МЗС російських послів також повідомила влада Бельгії, Великої Британії, Швеції та Нідерландів.

У МЗС Швеції наголосили, що країна рішуче засуджує дії РФ, які є порушенням міжнародного права, включаючи Статут Організації Об’єднаних Націй.

“Незаконна анексія Росією абсолютно неприйнятна. У 21 столітті немає місця такому насильницькому імперіалізму. Тому ми викличемо російського посла. Наше послання буде гучним і ясним: територія України має і залишиться територією України”, – написав глава міністра закордонних справ Нідерландів.

“Я викликав посла Росії Андрія Келіна, щоб висловити найрішучіший протест проти заяви Путіна про незаконну анексію суверенної української території”, – повідомив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

  • Дев’ять країн-членів НАТО закликали суттєво збільшити військову допомогу Україні. Президенти цих країн засудили анексію українських територій з боку РФ.
  • Міністерство закордонних справ Грузії рішуче засуджує проведені РФ псевдореферендуми та спробу незаконної анексії територій України.
  • Туреччина не визнаватиме анексію Росією Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.
  • Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що його держава й надалі підтримуватиме зусилля України для відновлення контролю над окупованими Росією територіями. У такий спосіб, він відреагував на дії РФ щодо анексії частини наших територій 30 вересня.
  • Прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс заявила, що Велика Британія ніколи не визнає анексію Росією Донецької, Луганської, та частини Херсонської й Запорізької областей.

Джерело