На Львівщині в реанімації від менінгококової інфекції померла однорічна дитина. Це четвертий випадок смерті в області, яку зумовила ця хвороба. Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівського лабораторного центру.

Як повідомила бабуся, напередодні у дитини підвищилася температура до 38 °C. Вже вранці наступного дня мама помітила висипку на тілі у вигляді "зірочок" синюшного кольору. Тоді вона відразу викликала швидку допомогу. Втім, врятувати дівчинку не вдалось. Від моменту екстреного виклику до смерті пройшло менше трьох годин.

"20 листопада у реанімації однієї з районних лікарень області померла дівчинка, якій виповнився лише рік і 3 місяці. За словами лікарів, хвороба перебігала "блискавично". Попередня причина смерті – важка форма менінгококової інфекції", — каже генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко.

На Львівщині від менінгококової інфекції померла однорічна дівчинка

Зараз працівники Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб встановлюють, з ким контактувала дитина. Епідеміологи обстежать таких людей, а також призначать антибіотикопрофілактику.

Цьогоріч на Львівщині зафіксували 12 випадків інфікування серед дітей та дорослих. За словами епідеміологині Львівського обласного центру Любомири Бойко, менінгококову інфекцію спричиняє бактерія менінгокок. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом під час чхання, кашлю та при поцілунках. Заразитися можуть усі без винятку, проте 70% всіх хворих становлять діти до 5 років.

"Менінгококова інфекція може протікати безсимптомно, або просто як звична простуда, ви й не здогадаєтеся! Проте не рідко ця бактерія може спричинити розвиток менінгіту, чи менінгоенцефаліту! А інколи розвивається менінгококцемія (зараження крові), і тоді перебіг настільки блискавичний, що зазвичай закінчується летально. Якщо і вдасться залишитися живим — це пожиттєва інвалідизація", — йдеться у повідомленні.

Єдиним захистом від інфекції є щеплення. В Україні зареєстровані два типи вакцин від менінгококу. Детальнішу інформацію можна дізнатися у сімейного лікаря.

Читайте також

Відмовилися оперувати в Німеччині. У Львові медики видалили пухлину мозку 10-річному харків'янину

У Львові прооперували жінку із рідкісним захворюванням — аневризмою ворітної вени

Джерело