На 15 відсотків зросла кількість пожеж в Хмельницькій територіальній громаді, порівняно з минулим роком: 830 пожеж проти 718 відповідно.

Про це Суспільному розповів начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по місту Хмельницький Державної служби з надзвичайних ситуацій області Дмитро Урунов.

За його словами, найбільше пожеж у житловому секторі виникає через недотримання правил експлуатації пічного опалення та електричних приладів.

На Хмельниччині зросла кількість пожеж в приватних будинках. Чому

89-річна жителька Лісових Гринівців Галина Чуйко маючи газовий котел опалює будинок грубкою. Жінка розповіла: "Це економніше. Якщо розпалювати грубку й одночасно вмикати газовий котел, то менше газу використовується і менше дров треба. Газету взяла, сухенькі гілочки я завжди маю, щоб покласти й розпалити".

Ігор Кузін з дружиною та п’ятьма дітьми п'ять місяців тому переїхав з Херсонщини у село Моломолинці Хмельницького району. Чоловік каже, газову грубку переробив під опалення на твердому паливі. Пічним опаленням користуватися вміє, говорить Ігор.

"Я переробив, тому що я газом не хочу опалювати будинок. Краще дровами. Вночі дрова горять і кожен ранок я вичищаю попіл. Опалюється у нас дві кімнати й кухня", — розповів Ігор.

Мати дев'яти дітей Ірина Волошина каже, користується пічкою на твердому паливі купленою у магазині. На ній готує і їжу.

"Вісім осіб на даний час проживає в хаті. Палимо піч кожний день, поки не засинаємо то палимо. А їсти вариться три-чотири рази на день", — розповіла Ірина Волошина.

Начальник відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій області Дмитро Урунов каже, 60 відсотків пожеж у житловому секторі трапляються під час опалювального сезону.

"Загинула вже 21 особа. Основні причини виникнення пожежі в житловому секторі є порушення правил безпеки під час експлуатації пічного опалення, використовуються печі, які мають тріщини. Використовуються легкозаймисті речовини та рідини для розпалювання цих печей. А також складуються горючі матеріали безпосередньо перед топковими отворами", — сказав Дмитро Урунов.

За його словами, в області зросла кількість пожеж. На сьогодні, 28 листопада, сталося 1584 пожежі проти 1267 за аналогічний період минулого року. Через пожежі в області з початку року загинуло 50 людей. На 15 відсотків зросла кількість пожеж в Хмельницькій територіальній громаді, порівняно з минулим роком: 718 пожеж проти 830 відповідно.

Читайте також На Хмельниччині горів будинок. Є загиблий

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело