Внаслідок ракетних обстрілів та аварійних вимкнень електроенергії об'єкти критичної інфраструктури, зокрема лікарні, вимушені працювати на альтернативних джерелах. Про роботу за відсутності електроенергії в ефірі марафону "Суспільне. Спротив" розповів технічний директор Першого ТМО Львова Володимир Гончарук.

За словами Володимира Гончарука, Перше медоб'єднання Львова повністю забезпечене дизель-генераторами.

"У кожному з наших підрозділів є потрібна кількість генераторів. Один генератор орієнтовно споживає 100-120 літрів за годину. І з переведенням на 24 години повністю все медоб'єднання споживає 20 тонн пального на добу. При масовому навантаженні на мережу ми можемо протриматися орієнтовно 2-3 дні. Генератори нам надало дуже багато європейських країн, по пальному — частково забезпечило місто, частково меценати. Але ми не відмовимося від допомоги з пальним", — каже технічний директор Першого ТМО.

Генератори та запаси води. Як працюють лікарні у Львові під час відключень електроенергії

Під час відключень опалення забезпечує "Львівтеплоенерго". Підприємство також забезпечене дизель-генераторами. На екстрений випадок на території лікарні є котельня, яка опалюється дровами та палетами. Також, коли в місті призупиняють водопостачання, в Першого ТМО є резервуари для зберігання технічної води загальним об'ємом 1200 кубів. За словами Володимира Гончарука, у разі необхідності її можуть перефільтрувати на питну воду.

За відсутності електропостачання планові операції не проводять. Лікарні працюють в ургентному режимі.

"Ми працюємо в нештатному режимі, лікарі виходять цілодобово, лікарня забезпечена, світло є. Затримка з світлом, коли зникає мережа, є рівно 15 секунд, і далі ми працюємо. Але певні операції, які можуть перенестися на інший день чи декілька годин, ми переносимо", — додає Володимир Гончарук.

Читайте також

На Львівщині аварійні відключення електроенергії охоплюють більшість споживачів: що відомо

"Було дуже гучно". Львівські хірурги оперували дітей під звуки вибухів

На Львівщині зменшилась народжуваність: як працюють пологові в умовах воєнного стану

Джерело