Родина колишнього заступника голови наглядової ради компанії "Мотор Січ" В’ячеслава Богуслаєва, якого затримала Служба безпеки за підозрою у колабораціонізмі та посібництві державі-агресору, має у власності нерухомість у Франції, загальна вартість якої сягає близько 6 мільйонів євро.

Як повідомляє "Радіо свобода", це з’ясували розслідувачі проєкту "Схеми" та проєкту Scanner Project.

Зокрема, йдеться про сина експосадовця Олександра Богуслаєва. За даними журналістів, він є бенефіціаром низки компаній у Франції, на які зареєстроване майно на Лазуровому узбережжі, ринковою вартістю близько 6 мільйонів євро.

Родина екскерівника

"Журналісти встановили, що Олександр Богуслаєв, зокрема, володіє фірмою SCI DE LA PROMENADE DES ANGLAIS. На цю фірму записана квартира і підвальне приміщення у Ніцці на Англійській набережній вартістю 850 тисяч євро", — зазначається в публікації.

Олександр Богуслаєв також контролює компанію SCI BELLE EPOQUE, на яку зареєстровані апартаменти площею 588 та 622 квадратні метри на бульварі Гюго у Ніцці. Вартість цієї нерухомості на момент купівлі сягала 1 мільйона 320 тисяч євро. Окрім того, в елітному житловому комплексі в муніципалітеті Вільнев-Лубе на захід від Ніцци компанія Богуслаєва-молодшого SCI DES ANGES володіє ще двома квартирами сумарною вартістю 800 тисяч євро.

SCI SLAVA — ще одна французька компанія, якою син екскерівника "Мотор Січі" володіє разом із бізнес-партнером Сергієм Шинкаренком. На неї зареєстрований будинок на бульварі Едуарда восьмого у Ніцці вартістю 1 мільйон 620 тисяч євро.

"Загальна ж вартість знайденої «Схемами» нерухомості, відповідно до офіційних документів, на момент купівлі складала 4 мільйони 590 тисяч євро (2010-2011 роки). Якщо врахувати, що вартість нерухомості у Франції за 10 років офіційно зросла приблизно на 30%, вийде 5,9 мільйона євро", — зазначають розслідувачі.

Журналісти "Схем" звернулися до Олександра і В’ячеслава Богуслаєвих із запитами про коментарі щодо нерухомості. Також розслідувачі чекають на відповіді від прокуратури та СБУ щодо того, чи правоохоронці планують звертатися до країн-партнерів щодо арешту закордонних активів Богуслаєвих та домагатися їхньої конфіскації на користь України.

Що відомо 22 жовтня Служба безпеки України затримала В'ячеслава Богуслаєва, президента запорізького заводу "Мотор Січ" який спеціалізується на виробництві та ремонті авіаційних газотурбінних двигунів для гвинтокрилів та літаків. 24 жовтня президента АТ "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва та керівника одного із департаментів Олега Дзюбу Шевченківський районний суд Києва взяв під варту. Обом фігурантам висунута підозра за двома статтями Кримінального кодексу України: 111-1 (колабораційна діяльність) та 111-2 (пособництво державі агресору). Журналісти-розслідувачі проєкту "Схеми" з’ясували, що Богуслаєв має громадянство Російської Федерації, яке отримав ще у 2000 році. При цьому із часу набуття громадянства РФ Богуслаєв не лише був керівником корпорації "Мотор Січ", а й був довіреною особою кандидати в президенти України Віктора Януковича, з 2006 року був народним депутатом чотирьох скликань поспіль. Крім того, будучи народним депутатом, Богуслаєв входив до складу комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони. Обіймаючи зазначені посади, В’ячеслав Богуслаєв мав доступ до державної таємниці. Читайте також

Імпорт електрики, ризик повторних обстрілів енергоінфраструктури. 278 день війни. Онлайн

Джерело