Нещодавнє розгортання російських сил у Білорусі у листопаді 2022 року, ймовірно, спрямоване на посилення російського навчального потенціалу та проведення інформаційно-психологічної операції, спрямованої проти України та країн Заходу, а не для підготовки нової атаки на Україну з півночі.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначають аналітики, супутникові знімки, зроблені в середині листопада, вказують на збільшення російської техніки, особливо основних бойових танків, на 230-му загальновійськовому Обуз-Ліснівському полігоні у білоруському Бресті, зокрема, щонайменше на одну бригаду техніки. При цьому незалежна білоруська моніторингова організація "Беларускі Гаюн" 28 листопада повідомляла, що російські війська перекинули у бік Бреста 15 зенітно-ракетних комплексів "Тор-М2" та 10 одиниць невстановленої інженерної техніки.

Росія перекидає війська в Білорусь для тиску на Захід — ISW

"Ці розгортання, ймовірно, підтримують зусилля Росії щодо навчання і не є підготовкою до бойових дій із території Білорусі", — наголошує ISW.

Окрім того, український Генеральний штаб повідомив 28 листопада, що, за його оцінками, російські сили перекинуть "деякі підрозділи" з Білорусі до невстановленого району після того, як частини "набудуть боєздатності".

"Ця заява підтверджує кілька оцінок ISW про те, що бойові втрати серед російських інструкторів та стреси, пов'язані з мобілізацією, знизили можливості проведення навчання Росією, що, ймовірно, збільшило залежність РФ від можливостей навчання Білоруссю", — зауважують автори звіту

Також в Інституті вважають, що Кремль також, ймовірно, прагне використовувати це розгортання російських сил у Білорусі як інформаційну операцію, щоб змусити українське керівництво зафіксувати частину сил навколо Києва та запобігти їхньому використанню на півдні та сході.

При цьому, за оцінкою ISW, білоруські сили навряд нападуть на Україну.

Що відомо До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари. На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви й України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання. За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну. 27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. Якщо Білорусь спробує вступити у наземні операції у рамках повномасштабної війни РФ проти України, то це стане для неї самогубством, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов. Читайте також

З Білорусі в Україну можуть перекинути окремі підрозділи військ РФ — Генштаб

Джерело