12 "Пунктів незламності" облаштували у Кам’янці-Подільському. Про це розповів Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Посітко. Загалом, у всіх 60 тергромадах Хмельниччини розгорнуто 187 "Пунктів незламності", у тому числі 47 – на базі ДСНС, каже начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Як, де, і для кого облаштували "Пункти незламності" у Кам’янці-Подільському, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Один з "Пунктів незламності" розташований у Кам’янець-Подільському ліцеї № 7. Місцева жителька Неля Марущак прийшла сюди, аби зарядити телефон.

Зарядити телефони та зігрітися: як у Кам’янці-Подільському працюють

"У мене немає світла і я прийшла в школу, щоб зарядити телефон. Люди кажуть, що можна тут зарядити, що тут тепло, що тут гарно приймають, не відмовляють", — розповідає Неля Марущак.

Сидячи на лавці, місцева жителька Галина Богданович очікує, поки зарядиться її телефон. Каже, тут вже не вперше.

"Пропоную своїм сусідам, що є така можливість прийти в школу і зарядити в кого є ноутбук, чи телефон, чи кому що потрібно. І вони дуже вдячні, що я сказала і люди були. Бачите, є термоси, можна випити якогось гарячого чаю, перекусити якимось печивом. Ну, і відпочити, погрітись трошки", — каже відвідувачка "Пункту незламності".

Нині у "Пункті незламності" десять відвідувачів, – розповідає директор Кам’янець-Подільського ліцею №7, в якому розташований пункт, Олег Лаврусевич.

Коли було відключення електричної енергії десь на годин 12-13, то у нас тут було біля 100 людей. Наш "Пункт незламності" був створений практично 23 числа. Тут є забезпечення: генератор, можливість зарядити телефони, є підключення до Інтернету", — розповідає Олег Лаврусевич.

У "Пункті незламності", що розташований у приміщенні Кам’янець-Подільського ліцею №3, зараз відвідувачів немає, – каже директорка закладу Оксана Токар. За її словами, загалом, за п’ять днів роботи його послугами скористались до ста відвідувачів.

"24 листопада з сьомої години та до вечора не було світла. Починаючи з п’ятої години, з 17.00 наш пункт відвідало близько 70 людей. Люди пили каву, чай, користувалися розетками, користувалися повербанками, заряджали свої телефони та навіть зблендерували їжу для суміші для своїх діток", — розповідає Оксана Токар.

Хореографічну залу ліцею переобладнали у кімнату для тривалого перебування. Потреби скористатися нею у відвідувачів "Пункту незламності" поки не виникало, – розповідає директорка.

"Якщо виникне потреба якійсь матері з дитиною або якимось людям похилого віку, можна буде тут зупинитися і тривалий час, навіть переночувати. Тут більш-менш тепло. Обладнано буржуйкою. Тут є десять ліжок дорослих і три ліжечка дитячих", — каже Оксана Токар.

Дев’ять "Пунктів незламності" у Кам’янець-Подільському районі розгорнули співробітники державної служби з надзвичайних ситуацій. Вісім з них – стаціонарні, розташовані на базі пожежно-рятувальних підрозділів району.

"Один мобільний "Пункт незламності", який розташований за адресою проспект Грушевського, 2б, поблизу пожежної частини, функціонує вже з 18 листопада. Люди можуть тут зарядити телефони, отримати Інтернет, випити чай, каву, зігрітися", — розповідає Микола Ніколаєнко.

Дарина – вперше прийшла до "Пункту незламності".

"Я прочитала про це в Телеграм-каналах, в новинах. Саме про цей"Пункт незламності" знав мій батько. Саме він мене сюди привіз, щоб я могла працювати. Опинилась тут через ситуацію, що у мене немає дома електроенергії, немає Інтернету, а мені потрібно працювати, тому я прийшла", — каже Дарина..

Нині у Кам’янці-Подільському облаштовано 12 "Пунктів незламності", – каже міський голова Михайло Посітко.

"Ми їх розмістили в наших навчальних закладах. А саме вісім пунктів по різних мікрорайонах нашого міста. Також розгорнуті "Пункти незламності" нашою службою надзвичайних ситуацій, Червоним Хрестом, а також відділком Національної поліції. Ми передбачили з резервного фонду на суму 480 тисяч гривень забезпечення пальним. Це приблизно десятиденний запас", — розповідає міський голова.

Авторка: Наталія Сідова

Читайте також Як і де у Хмельницькому працюють "Пункти Незламності" У Хмельницькому виділили ще 9 мільйонів гривень на генератори На Хмельниччині аварійні та планові відключення електроенергії Масові ракетні обстріли України: ситуація на Хмельниччині Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело