Адміністрація президента США розглядає можливість значного розширення навчання, яке американські військові проводять для ЗСУ, включаючи навчання 2500 українських солдатів на місяць на базі США в Німеччині. Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на американських чиновників.

За словами джерел, якщо пропозиція буде прийнята, це означатиме значне збільшення не лише кількості українців, яких тренують США, а й типів навчання, яке вони отримують.

Зазначається, що з початку вторгнення РФ в Україну в лютому США навчили лише кілька тисяч українських солдатів, переважно невеликими групами, на конкретних системах озброєння.

США можуть розширити бойову підготовку українських військових — CNN

Згідно з новою програмою, США почнуть навчати значно більші групи українських солдатів складнішій тактиці бою, включно з тим, як координувати маневри піхоти з артилерійською підтримкою.

За словами одного зі співрозмовників телеканалу, ця підготовка буде "набагато інтенсивніша та більш комплексна", порівняно з тією, яку українські військові отримували в Польщі чи Великій Британії.

Високопоставлений чиновник адміністрації Байдена відмовився коментувати деталі планування, сказавши CNN, що "ми не будемо випереджати рішення, які ще не були прийняті, але ми постійно шукаємо способи переконатися, що українці мають навички, які вони мають. Потрібно досягти успіху на полі бою, оскільки Україна захищає свою територію від російської агресії".

Джерело