Колишній нардеп Вадим Новинський відреагував на персональні санкції, які наклала на нього РНБО. Новинський розцінює рішення Ради національної безпеки і оборони України як переслідування з боку влади. Таку заяву екснардеп зробив на своїй сторінці в Facebook.

«Рішення РНБО щодо застосування до мене персональних санкцій я розцінюю як переслідування за релігійні переконання. Жодних інших підстав для накладення санкцій не існує», – написав Новинський.

Вадим Новинський заявив, що начебто вже багато років відчуває тиск через свою принципову підтримку канонічного православ’я в Україні та благодійну допомогу Українській православній церкві.

Новинський після санкцій РНБО оголосив себе патріотом України

«Я свідомо прийняв громадянство України та є її патріотом. Завжди виступав за мир, збереження української державності та територіальної цілісності України. Бізнеси, акціонером яких я є, вносять суттєвий вклад в економіку та обороноздатність України. Конституція України гарантує свободу віросповідання, і я реалізую це право як вірянин та протодиякон УПЦ – Церкви, що об’єднує мільйони громадян України та діє на законних підставах», – переконаний екснардеп.

Новинський вважає санкції незаконним переслідуванням через релігійні переконання та послідовну підтримку УПЦ. Він пообіцяв оскаржити застосування санкцій в українських та міжнародних судах.

Раніше СБУ вручила підозру священнику Києво-Печерської лаври, який прославляв Росію.

Сьогодні правоохоронці з обшуками прийшли до єпархій Московської церкви у Житомирській, Рівненській та Закарпатській областях.

Джерело