Державне бюро розслідувань відмовилося надати інформацію про кримінальне провадження, яке відкрило у липні 2022 року після серії журналістських розслідувань. Про це «Главкому» у відповіді на запит повідомили у ДБР.

Зазначимо, що після публікацій матеріалів журналістами Державне бюро розслідувань вийшло з пресрелізом, в якому відкидало будь-яку інформацію про знищення документів, називаючи її маніпуляцією журналістів.

Хто у перші дні війни спалив справи Медведчука та Януковича? ДБР засекретило розслідування

Однак вже через тиждень ДБР все ж визнало факт знищення документів, хоч повідомлення в ЗМІ продовжує називати «інформаційною атакою проти ДБР».

Отож, на прохання «Главкома» розповісти про хід цього кримінального провадження, а також надати відомості про кількість осіб, яких було допитано і чи комусь вручено підозру, ДБР відповіло відмовою.

Хто у перші дні війни спалив справи Медведчука та Януковича? ДБР засекретило розслідування
(для перегляду – натисніть на документ)

Посилаючись на статтю 222 Кримінального кодексу, правоохоронне відомство заявило: відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора. І тільки в тому обсязі, в якому вони дозволять.

Зауважимо, що йдеться про знищення матеріалів гучних кримінальних проваджень, які стосуються «харківських угод», масових розкрадань в армії та підриву обороноздатності України (період правління Януковича), розгону Майдану і справи Віктора Медведчука. Це відбулося протягом 24-26 лютого 2022 року у Хмельницькому (саме туди евакуювалось ДБР на початку вторгнення).

Джерело