У листопаді на Харківщині вчетверо побільшало травмованих внаслідок аварій на дорогах. Через те, що сутеніє раніше, а вуличне освітлення у місті від початку лютневого вторгнення російських військ не вмикають, поліцейські посилили патрулювання. Як правоохоронці оглядають райони вночі та які порушення виявляють — репортаж Суспільне Харків.

Патрульні поліцейські оглядають район Північної Салтівки.

"Іноді бувають поодинокі водії, які або порушують комендантську годину, або їдуть додому. Більшість вживала алкогольні напої. У такому випадку ми складаємо адмінматеріали та передаємо їх далі", — розповідає патрульний поліцейський Євгеній Чернишов.

У Харкові збільшилася кількість ДТП з пішоходами: як патрульні чергують вночі

Поліцейські перевіряють світломаскування. З осені у районі побільшала кількість жителів, говорить патрульний Ярослав.

"Люди, які повернулися, більше нехтують цими правилами. Як просить наше керівництво держави, треба економити світло, оскільки наші ТЕС перевантажені. Це дуже важливо, щоб ми були непомітними для ворога, щоб він не бачив освітлення міста, щоб його БПЛА не могли орієнтуватися у місті", — говорить Ярослав.

Під час чергування патрульні отримують виклик — у будинку неподалік посварилося подружжя.

"Один на одного накричали, посварилися, сусіди викликали поліцію. Щось не поділили в алкогольному стані. Наразі заявниця не має претензій до свого чоловіка", — каже патрульний Сергій Коц.

Нині у Харкові працює вдвічі більше патрулів, каже начальниця патрульної поліції Харківщини Альона Стрижак.

"Ми додали і піші патрулі, ми залучили декілька підрозділів сюди. Салтівка — це один з тих районів, де ми максимально посилюємо патрулювання. У нас є віялові відключення світла, але ми не бачимо погіршення криміногенної обстановки", — говорить Стрижак.

Стрижак каже, під час блекауту в години пік патрульні виходять регулювати перехрестя.

"Водії зі свого боку зобов’язані дотримуватися безпечної швидкості й дивитися не тільки перед фарами, а й десь збоку, тому що пішоходів зараз майже не видно, якщо вони у темному одязі", — розповідає Стрижак.

За словами Стрижак, внаслідок того, що темніє раніше, у листопаді на відміну від жовтня в регіоні вчетверо побільшало аварій із травмуванням пішоходів.

Що відомо У Харкові патрульна поліція відмічає збільшення кількості автівок на дорогах міста. Разом з тим збільшилася і кількість порушень правил дорожнього руху, повідомили у патрульній поліції області 12 жовтня. Читайте також

До Харкова вперше прибув "Сковорода Експрес"

Джерело