Пам’ятник радянському військовому Миколі Ватутіну у Полтаві поки не будуть демонтувати. Це тому, що не можуть спрямовувати на це фінансування із бюджету громади, повідомив Суспільному перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко. За його словами, насамперед гроші витрачають на допомогу військовим та переселенцям.

Погруддя радянському військовому часів Другої Світової війни Миколі Ватутіну майже десяток років стоїть у середмісті Полтави на однойменній вулиці.

"Він брав участь у придушенні українського визвольного руху і, до речі, 1921-го року загонів армії Української Народної Республіки. Саме Ніколай Ватутін був одним із очільників операції Союзу радянських соціалістичних республік з вторгнення до Польщі 1939-го року. Я двічі звертався до Полтавського міськвиконкому як регіональний представник Інституту національної пам’яті з пропозицією цивілізовано демонтувати погруддя", — каже представник Інституту нацпам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

У Полтаві поки не будуть прибирати погруддя Миколі Ватутіну

Аби демонтувати пам’ятник, необхідно виготовити облікову та науково-проєктну документацію, говорить заступник голови громади Валерій Пархоменко.

"Проєктно-кошторисна документація не виготовляється, тому що в першу чергу ми направляємо гроші на ЗСУ, на переселенців і з початком зими у нас є загроза блекауту (повного знеструмлення – ред.). Ми повинні передбачити і забезпечити генераторами і альтернативними джерелами і опалення, і електроенергію", — говорить перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

За словами представника Інституту нацпам’яті, після демонтажу пам’ятника його можна перемістити до музею "Парк радянського періоду" на Сумщину.

"Сто відсотків за. Тому що це Ватутін, тому що він причетний до репресій масових. При нашій сьогоднішній війні з Росією нам такі пам’ятники не потрібні", — каже житель Полтави Микола Великий.

Що відомо Пам'ятник Миколі Ватутіну у Полтаві встановили 2013-го. З тих пір біля нього влаштовували акції із закликами про демонтаж, а ще, зокрема,обливали фарбою.

Джерело