Російські окупаційні війська готуються до нової масованої атаки по критичній інфраструктурі України.

Про це заявила начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі одного із українських телеканалів.

Гуменюк наголосила, що прив'язуватися до конкретних днів щодо можливої атаки не варто, адже слід розуміти, що це можливо будь-якої миті.

"Вичікують": Гуменюк розповіла, коли росіяни можуть масовано обстріляти Україну

"Не обов'язково прив'язуватися до понеділка, вівторка, середи чи чекати до четверга. Треба розуміти, що це можливо будь-якої миті, особливо коли такий ресурс напоготові в морі. Авіація також проявляє певну активність за якою ми стежимо і повідомляємо. Тож це (ракетний удар. - Ред.) цілком імовірно будь-якої миті. Для них ані день, ні ніч не мають значення, їхнє завдання - терор", - сказала Гуменюк.

За її словами, є ймовірність того, що окупанти вичікують.

"Цілком імовірно, що вони готуються, і цілком імовірно, що вичікують. Тому що ми розуміємо, що посилення особливостей зимових погодних умов може бути додатковим фактором, коли вони захочуть застосувати таку атаку", - сказала вона.

Ризик нового удару РФ і його потенційні наслідки

Росія вивела на бойове чергування в Чорному морі 21 корабель, з яких 4 є носіями крилатих ракет "Калібр". Загальний залп, який здатен завдати ворожий флот по Україні, становить 24 ракети.

Раніше Наталія Гуменюк попереджала, що РФ може спеціально перед масованим обстрілом нагнітати ситуацію в українському суспільстві, щоб атакувати неочікувано. Це може статися будь-коли і українцям варто бути готовими й неодмінно реагувати на сигнали повітряної тривоги.

Секретар РНБО Олексій Данілов просить українців не переживати і не жити в очікуванні масованих ракетних ударів, оскільки система оповіщення завчасно попередить. Також секретар РНБО порадив брати інформацію про майбутні обстріли тільки з перевірених джерел, адже Росія робить багато "вкидів" в інфопростір.

В Україні вже не перший тиждень говорять про блекаут у разі нової масованої атаки РФ. Натомість директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко переконує, що навіть у разі блекауту газ в українців буде. 

Своєю чергою заступниця очільника МОЗ Марія Карчевич повідомила, що у разі тривалого відключення електроенергії будуть призупинені планові госпіталізації та операції в лікарнях. Це потрібно, щоб не перевантажувати медустанови. 

Крім того, у МОЗ підготувалися до повного знеструмлення і кажуть, що на випадок блекауту готові два рівні медичних закладів, які забезпечені генераторами. 

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький пояснив, що означає блекаут.

Читайте також:

Помитися, зігрітися, приготувати їжу: лайфгаки для виживання без електрики

Чи вплине повний блекаут на ситуацію на фронті: пояснення полковника ЗСУ

"Росія розхитує українські регіони": Гуменюк прокоментувала штучні протести через відключення світла

Джерело