Прикарпатці неодноразово скаржились, що навіть при вимкненні електроенергії, рахунки у платіжках не зменшились, а подекуди і збільшились.

Версії зібрали декілька історій франківців, які розповіли про суми за використану електроенергію у своїх квитанціях.

“Отримали рахунок за світло і чесно сказати був шок! Сума набагато більша, ніж за попередні місяці. При тому, що два тижні світло було відсутнє по 16 -18 год на добу! Як таке може бути? Коли включали світло, в нас не працювало все підряд, обмежувались у користуванні електроприладів”, – пише Віка Степіна.

Світло вимикають, а суми в квитанціях зростають: енергетики пояснюють, чому так відбувається

“А тепер поясніть мені, в чому економія? Вірніше “велика економія” електроенергії? Нарахований рахунок за електроенергію, в порівнянні з попередніми місяцями, у мене становить економії 13 -15%. Чи воно того варте?”, – обурюється Зоряна Прокопів.

“Мені теж дивно, квитанція прийшла на 273 грн, попередній місяць було 187. Світла використовувалось менше, ніж в минулі рази (бо його більше не було, ніж було). То як так?”, – дивується Катерина Паньків.

“В мене на 30% в рахунку сума збільшилася в порівнянні з попередніми місяцями”, – додає Ольга Ільків.

“В мене взагалі немає економії. Вийшло більше споживання електроенергії, аніж якби її не відключали”, – відмічає Наталія Омельченко.

Відповідь на питання: “Чому в платіжках зростають суми в той час, коли немає світла” вдалося знайти серед пояснень гендиректора постачальника енергоресурсів Yasno Сергія Коваленка.

Є декілька причин, чому взагалі може виникнути така ситуація.

По-перше, справа у відкладеному, або підвищеному споживанні електроенергії після того, як постачання відновлюють. Маючи графіки відключень, споживачі вже знають, коли в їхніх домівках чи офісах буде електрика. Тому, як тільки енергетики подають світло, починають все вмикати в розетки: від зарядки телефонів і павербанків – до бойлерів, пральних машин, посудомийок, пилососів та чайників. Через це відбувається різкий стрибок споживання.

“З одного боку таке навантаження може спричинити аварію, через що мешканці знову залишаться без світла. З іншого – таким чином може компенсуватися обсяг електроенергії, який був зекономлений під час відключення. Тому за підсумками місяця виходить, що клієнт використав стільки ж електроенергії, як і у періоди, коли відключення не застосовувалися”, – пояснює Сергій Коваленко.

Втім, світло вимикати все необхідно, бо енергооб’єкти України зазнали значних руйнувань через ворожі удари. Наразі енергосистема може виробляти конкретні обсяги електроенергії, які не можна перевищувати.

Другою причиною, чому збільшуються суми в платіжках, може бути невчасно чи нерегулярно передані показники лічильників, які фіксують споживання електроенергії за конкретний місяць.

“Якщо передавати показання вчасно, у рахунку буде вказана сума лише за фактичне споживання. Якщо показання передаються невчасно, обсяг електроенергії, яку спожив клієнт, визначають за середньодобовим споживанням. Його розраховують залежно від показань, зафіксованих раніше, у минулі періоди”, – пояснює гендиректор Yasno.

Саме тому сума у рахунку може вищою, ніж зазвичай. Хоча фактично може бути так, що через відключення електроенергії споживання загалом знизилося.

“У тих, хто передає показання вчасно, реальне споживання зараз зменшилося”, – уточнює Коваленко.

Джерело