Міністерство закордонних справ України висловило протест щодо негуманного поводження із громадянином України Міхеілом Саакашвілі, який утримується за ґратами в Грузії. Відповідну заяву оприлюднено на сайті МЗС.

"У найгірших традиціях НКВС СРСР грузинська влада застосовує до Міхеіла Саакашвілі психологічне та фізичне насильство, відмовляє йому в терміново необхідній медичній допомозі, свідомо створюючи безпосередню загрозу його життю", — йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Грубе порушення прав людини щодо українського громадянина йде в розріз із задекларованим курсом Тбілісі на здобуття членства в ЄС і свідчить про згортання демократії в Грузії, наголошують у МЗС.

МЗС України висловило протест через негуманне поводження з Саакашвілі

Українські дипломати закликали грузинську владу” негайно припинити знущатися над Міхеілом Саакашвілі та передати його Україні”.

“Не грайтеся із життям людини заради політичної помсти”, — йдеться у заяві.

У МЗС також звернулися до іноземних урядів та міжнародних організацій стати публічно на захист українського громадянина, колишнього президента Грузії. Його життя опинилося під загрозою через політичні репресії з боку грузинської влади, заявили у МЗС.

Читайте також: Якщо не доживу, моє серце має бути поховано у Києві: Саакашвілі показав у суді свій стан Що відомо про арешт та стан здоров‘я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

31 січня мати Міхеіла Саакашвілі Гіулі Аласанія повідомила, що на світанку експрезидент знепритомнів. Згодом член заснованої Саакашвілі опозиційної партії "Єдиний національний рух" Георгій Чіладзе заявив, що колишнього президента переводять із палати в реанімацію у критичному стані. У клініці "Вівамеді", куди шпиталізували політика через COVID-19, заперечила цю інформацію.

1 лютого колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, який проходить лікування в клініці "Вівамед", дистанційно взяв участь в судовому засіданні у справі про відтермінування його вироку або звільнення від покарання, продемонстрував свій стан і заявив, що потребує адекватного лікування.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

"Захід може стати на захист демократії та врятувати мені життя". Саакашвілі звернувся до західних політиків

Якщо не доживу, моє серце має бути поховано у Києві: Саакашвілі показав у суді свій стан

Джерело