2 лютого у Сумах презентували документальний фільм про оборону Сум. Картина "СУМИ. Ми дали їм під дих" розповідає про оборону міста в перші дні повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. Історії звичайних людей мирних професій, які були змушені взяти зброю, або виготовляти її з того, що було доступним.

“Мінімум кожен сумчанин має його (прим. авт. фільм) подивитись. Це про любов не просто до міста, а взагалі до України, звичайно, але просто така любов до людей і повага. Я впевнена була, що наші люди такі, а зараз просто хочу тут жити. Це, мабуть, найголовніше”, – поділилася враженнями від перегляду глядачка Марина Карпіщенко.

“Мій дядько також у лавах Збройних сил України, я хотіла подивитися на це, у серці я розумію наскільки важко було нашим хлопцям і як наші люди допомагали нашим хлопцям усім можливим. В мене просто немає слів”, – сказала після перегляду стрічки глядачка Ольга Гонтар.

“Я брав участь, стягував техніку биту і ми її ремонтували. З 26 лютого як прийшов і це все у мене у пам’яті викарбувалося, все згадав, враження не можна передати. Я гадаю усі будуть дивитись, фільм шикарний”, – розповів глядач Олег Бабіч.

Юрій Євтушенко на псевдо “Дід” – герой фільму, гранатометник. Брав участь у бою 1 березня під селом Верхня Сироватка, де з 10 сумських добровольців, що вступили в бій з колоною російської бронетехніки, загинула половина, а решта, окрім “Діда”, отримали поранення.

“У нас в команді чоловік 6 – мисливці. От мисливці, вони якось без всякого переходу переключились. В зайчика влучити складно, а в танк довжиною 5 метрів, вже соромно не влучити. – Скільки років тому ви стріляли з гранатомета? – Це було у 1983 році. А що там – одностволка, бери та стріляй”, – розповів Юрій Євтушенко.

Володимир Нянкін – режисер фільму зазначив, що працюючи над документалкою, спілкувалися з сотнями людей. Зйомки, збір відео з місць подій та монтаж тривали пів року.

“Нам хотілося показати, що супротив, який Суми створили, був з дуже різних людей і від того іще більша гордість за сумчан. Мені здається, що цей фільм достатньо духопідйомний і ми хотіли його зробити саме таким, щоб українці, не тільки сумчани, пишалися тим, що прості люди могли отак вийти і навіть зі стрілецькою зброєю і протистояти навалі з тисяч одиниць техніки”, – прокоментував режисер фільму Володимир Нянькін.

7 та 8 лютого фільм безкоштовно покажуть в кінотеатрі “Дружба”, на перегляд вже можна реєструватися. За тиждень-два стрічка має з’явитися в Інтернеті і її зможуть подивитися ті українці, які виїхали за кордон, сказав Володимир Нянькін. Фільм знятий коштом Благодійного фонду “Технологія”.

Читайте також Спротив на Сумщині в перші дні російського вторгнення. Розповідь голови штабу добровольчого формування. "Втримати Суми за будь-яку ціну". Як бійці 81-ї бригади розбили росіян під колишнім артучилищем.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело