В Україні практично "позолотіла" цибуля, адже цінники на неї піднялися в кілька разів. Причин для подорожчання одразу кілька і одна з них — тимчасова окупація Херсонщини, звідки постачалось 35% українського овочу. Про це розповів член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі інформаційного телемарафону.

Олег Пендзин наголосив, що сезонні коливання цін на цибулю спостерігалися й у попередні роки, але на початок квітня ситуація стабілізувалася за рахунок початку імпорту з Туркменістану. Цього року на поставки можна не розраховувати, зокрема через те, що раніше овочі приїжджали в Україну транзитом через росію. 

Ціни на цибулю злетіли в кілька разів: чому так сталося і чого чекати далі

Ціни на цибулю злетіли в кілька разів: чому так сталося і чого чекати далі

На цей час, як зазначив експерт, цибуля ввозиться в Україну з Польщі та Єгипту. Планувалося постачання овочів із Туреччини, але через стихійні лиха експорт було припинено. 

Ціни на цибулю злетіли в кілька разів: чому так сталося і чого чекати далі

Олег Пендзин додав, що в Єгипті закінчується збирання врожаю цибулі, тому є ймовірність, що це призведе до невеликого зниження цін. 

"У них там закінчується збирання врожаю. Думаю, це трохи знизить ціну. Але коли ми порівнюємо, то ціна значно зросла – у 2,5 раза", - сказав експерт. 

Також наш портал інформував,  прострочення та фальсифікату поменшає: в Україні в 10 разів піднімуть штрафи за порушення прав споживачів.

Крім того, ми писали, що  головні обманні схеми супермаркетів, на яких українці втрачають гроші: будьте уважні.

Джерело