Є побоювання, що в Україну із сусідньої Польщі потрапило дуже небезпечне для здоров'я людини м'ясо. Так, у курячих четвертинках фахівці виявили сальмонеллу.

Про це заявили представники Івано-Франківського районного управління ГУ Держпродспоживслужби.

Пронос, температура та черв'яки в кишечнику: на полиці українських магазинів потрапило отруйне м'ясо

Пронос, температура та черв'яки в кишечнику: на полиці українських магазинів потрапило отруйне м'ясо

Повідомляється, що інформація про небезпечний продукт надійшла через систему RASFF. Зокрема йдеться про бактерію Salmonella enterica ser. Enteritidis. Під час перевірки продукції сальмонеллу виявили у двох із п'яти зразках.

Виробник - Cedrob SA Трейдер - AMP Logistyka Sp. z oo, а отримувач - ТОВ "Візія Трейд" у Черкасах. У відомстві попередили реалізаторів товарів, що у разі виявлення небезпечної куртини їм слід повідомити відповідні органи.

Також у соцмережах поширюються маніпуляції, що нібито небезпечну курятину з Польщі було завезено в Україну навмисне. Тим не менш, фахівці вже встигли повідомити, що це фейк.

Пронос, температура та черв'яки в кишечнику: на полиці українських магазинів потрапило отруйне м'ясо

Польська компанія виступала лише посередником між компаніями Єгипту та України. Загалом єгипетський виробник постачав м'ясо також у Латвію, Анголу, Екваторіальну Гвінею, Ліберію та Коморські острови. Усі країни отримали повідомлення з проханням вивести товар із ринку.

Інкубаційний період сальмонельозу може тривати від кількох годин до двох днів. Інфекції, спричинені сальмонельозними хробаками, найчастіше зустрічаються у вигляді гострого гастроентериту або гострої діареї. З'являються нудота та блювання, пронос, спазматичні болі в животі та підвищення температури до 39°С.

Зазвичай, самостійно відрізнити сальмонельоз складно, оскільки його симптоми типові й у харчового отруєння, а деяких випадках нагадують апендицит.

Раніше повідомлялося, що небезпечна звичка, яка є в житті багатьох з нас: чому дерматологи забороняють вмивати обличчя під душем.

Також, корисний продукт стає отрутою: кому не можна їсти сир - пояснення лікаря.

Джерело