50 тисяч енергетичних батончиків для українських оборонців виготовили та передали на фронт у волонтерському осередку “Енергія ЗСУ” у Гайсині. Смаколики для військових готують з червня минулого року, розповіла Суспільному волонтерка Олена Пугач.

Вага одного батончика – 65 грамів, його енергетична цінність – понад 250 кілокалорій, каже жінка. Гроші на інгредієнти збирають у соцмережах. Пакунки відправляють поштою напряму до військових.

“ Ми стали спілкуватися з хлопцями, запитувати їх думку, як вони вважають, що потрібно додати. Ми пропрацювали кілька рецептур, щоб вони мінімально текли на сонці. У нас є чотири рецепти, й відповідно собівартість різна: це від 7 до 10 гривень”, – каже Олена Пугач.

Замовлення на енергетичні батончики для військових гайсинські волонтери приймають у соцмережах. Цього разу захисникам на Донецький напрямок передадуть 400 штук.

Чергову партію роблять з арахісу, меду,фініків, сухофруктів та насіння льону. Також додають кунжут та мигдаль. За сухофрукти відповідає Світлана Цюбко.

“ У мене зараз вдома три сушарки. Було таке, що й чотири було. І це я сушу зранку до вечора. Вишні довго готувати до сушарки, дві доби. У сушарці воно більше 12 годин, до 14 годин. З яблуками простіше. По-перше, вони більші і, по-друге, менше сушаться. Стараюся тонкіше різати, щоб швидше сушилося. У мене такий девіз: “Чим можу, тим допоможу”. Відпочивати будемо потім, а зараз будемо працювати”, – каже Світлана Цюбко.

Інгредієнти для батончиків замішує Наталя Пугач.

“ Тут вже йде відважена сировина. Горіхи, вишня, вівсяні пластівці, мед. Це все перемішуємо вже для запікання”, – розповідає Наталя Пугач .

Готову суміш Наталя викладає на деко та формує у корж товщиною 5 см. Далі – 20 хвилин запікає у духовці за температури 150 градусів.

“ Ми запікаємо, бо вирішили, що краще піддавати термічній обробці. Нарізний смак, на різні вподобання. Стараємося, щоб усе було в достатку, щоб ми могли задовольнити потреби військових наших”, – каже Наталя Пугач .

Запечені коржі нарізає на батончики Олена Пугач. Розповідає, що працюють волонтерки щодня, після роботи.

“ О 7-й починаємо виробництво, до години дванадцятої, до першої ночі. Як коли пощастить. У тиждень ми виготовляємо 160-180 кілограмів батончиків приблизно. Щодня десь 16-18 кілограмів. Такий собі конвеєр”, – каже Олена Пугач .

Нарізані батончики пакує гайсинчанка Наталя Круц.

“ Наш процес вже один із завершальних: підготовка етикеток, датування, поклейка етикеток і саме пакування. Ось у такому вигляді, у відеречках, це все приносять нам, і ми все це пакуємо і передаємо”, – розповідає жінка .

Допомагає мамі 11-річний Вова Круц.

“ Якщо я зараз не буду допомагати, то, можливо, ми й більше не зможемо разом погратися, бо прийде русня. Тому треба краще допомагати воїнам. Друзі почекають, вони не пропадуть”, – каже хлопчик .

Читайте також Потрібно поповнювати запаси: вінницьким волонтерам не вистачає тканини для маскувальних сіток Медово-горіхові суміші, налисники та печиво: у громаді Вінниччини готують смаколики для оборонців

Джерело