21 березня — 391 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Угорщина заблокувала спільну заяву ЄС щодо ордера на арешт Володимира Путіна. Заяву на підтримку рішення суду опублікували міністри юстиції країн ЄС, Угорщина відмовилася підписувати документ, пише Bloomberg. Українські фехтувальники бойкотуватимуть міжнародні турніри, у яких братимуть участь спортсмени із Росії та Білорусі. Відповідне рішення ухвалила Президія федерації фехтування України. Норвегія доставила в Україну вісім танків Leopard 2 і чотири машини підтримки. Окрім того, Норвегія надає цільові кошти на боєприпаси і запасні частини. Міністерство культури України сприятиме виїзду митців за кордон за наявності військово-облікових документів. Лідер Китаю ​Сі Цзіньпінь прибув з візитом до Росії та зустрівся з президентом РФ Путіним. Що відомо про їхні переговори — читайте тут. Міністри ЄС погодили план спільної закупівлі снарядів для України. CША оголосили про новий пакет військової допомоги для України на 350 мільйонів доларів, повідомили в Пентагоні.

Як повідомила пресслужба Міністерства культури, виїзду митців за кордон сприятимуть лише за наявності військово-облікових документів.

Угорщина заблокувала заяву ЄС щодо ордера на арешт Путіна, США надали черговий пакет допомоги. 391 день війни. Онлайн

"Під час воєнного стану та оголошення мобілізації заборонено виїзд з країни чоловіків, громадян України призовного віку. Це визначено законодавством. Міністерство культури та інформаційної політики може надавати митцям, творцям, художникам, артистам, музикантам й журналістам листи сприяння щодо перетину кордону, якщо вони належать до сфери культури й інформації й мають за мету виїзду захист і популяризацію інтересів держави України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням у країну", — зазначили у Мінкульті.

Про це повідомили у міській військовій адміністрації.

"У зв’язку з військовою агресією РФ проти України, що призвело до людських жертв, страждань та значних руйнувань інфраструктури міста Куп’янськ (...) розірвати в односторонньому порядку побратимські відносини з містом Алексєєвка Бєлгородської області", — йдеться у документі.

Про це повідомляє Організація Об'єднаних Націй.

"У Донецькій та Луганській областях підтверджено 9182 жертви: 3822 загиблих та 5360 поранених", - пише відомство.

За даними організації, лише з 1 по 19 березня в ООН зафіксували загибель 113 українців і поранення 356. Всього підтверджені дані про 22 209 жертв серед цивільного населення в Україні.

Водночас, згідно з інформацією ООН, реальне число загиблих є значно вищим, адже отримання даних з місць активних бойових дій відбувається із затримкою, і багато інформації все ще потребує підтвердження.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони.

"Вибух у місті Джанкой на півночі тимчасово окупованого Криму знищив російські крилаті ракети “Калибр НК” під час їхнього транспортування залізницею. “Калибр НК” ― ракети, призначені для пусків з надводних кораблів російського чорноморського флоту. Дальність ураження такої зброї ― понад 2500 тисячі кілометрів по наземних цілях, та понад 375 кілометрів по морських", — зазначили у ГУР.

Голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент заявив, що 20 березня 2023 року монастир отримав лист від керівництва національного заповідника "Києво-Печерська лавра", в якому йдеться про припинення доступу до Ближніх та Дальніх печер. Там працюватиме комісія, яка визначатиме рівень збереженості культурних цінностей.

Також у зв’язку із роботою комісії припиняється доступ до Хрестовоздвиженського, Аннозачатіївського храмів та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм).

Климент заявив, що закриття печер "є безпрецедентним проявом обмеження прав українських вірян".

Джерело