Викликати правоохоронців, не маючи із собою телефону: у Сумах встановили кнопки термінового виклику поліції. Нині в обласному центрі таких з’явилося вісім. Як вони працюють, де їх розміщують та яке покарання для тих, хто хибно тицятиме на них дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Біля входу до відділення екстреної медичної допомоги Сумської обласної лікарні встановлено кнопку термінового виклику поліції. При натисканні автоматично відбувається виклик наряду реагування поліції охорони.

“Хвилини три, максимум сім. Від місця, які обставини по місту, розв’язка тощо. У нас є спецсигнали, то можемо швидше добиратися”, - розповів сержант поліції Сергій Щербак.

У Сумах встановили кнопки термінового виклику поліції

Знайти тривожну кнопку можна за спеціальним вказівником - наліпкою із написом “Терміновий виклик поліції”. Скористалися нею працівники Сумського міського пологового будинку .

“З’явилася вона на початку березня. Так, ми вже нею користувалися, бо побачили предмет, який не змогли ідентифікувати, на території нашого закладу. Ми скористалися кнопкою, приїхали працівники поліції й оглянули цей предмет. Буквально за три-п’ять хвилин, вони прибули, дуже швидко”, - зазначила заступниця директора пологового будинку Тетяна Мілютіна.

Окрім медзакладів, такі кнопки мають з’явитися в громадських місцях та локаціях масового скупчення людей. Скористатися нею може будь-хто, якщо виникла небезпечна ситуація для нього або його оточення. Дві кнопки термінового виклику поліції встановили неподалік ринку на СКД.

“Я вважаю, що це потрібна річ. Але думаю, що будуть викликати поліцію і коли треба, і коли не треба, бо цікаво: чи працює, чи ні”, - сказала сумчанка Дарина.

За словами начальника головного пункту централізованого спостереження поліції охорони Юрія Золотарьова, кнопки працюють цілодобово.

“На звітну дату користувалися лише тричі тривожними кнопочками, у зв’язку з тим, що люди ще не розуміють і не мають інформації, що це за кнопка, для чого вона встановлена. На сьогоднішній день їх встановлено 8 по місту Суми, їхню локацію можна подивитися на сайті поліції охорони”, - пояснив начальник Головного пункту централізованого спостереження управління поліції охорони Юрій Золотарьов.

Ці кнопки мають резервне живлення і ввечері вони підсвічуються. Встановлювати такі кнопки мають у місцях із вільним доступом. Водночас вони мають бути у полі зору камер відеоспостереження.

“Якщо хтось вирішить погратися, то за хибний виклик поліції присудять адміністративну відповідальність у розмірі штрафу до тисячі гривень”, - зазначив Юрій Золотарьов.

“Кнопка термінового виклику поліції” - це соціальний проєкт Департаменту поліції охорони. За його інформацією, нині у громадських місцях України встановлено 362 кнопки термінового виклику поліції.

Читайте також У Сумах на пішохідному переході на смерть збили жінку.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело