Служба безпеки України викрила ще одного агента ФСБ під час контрдиверсійних заходів у прифронтових районах Донеччини.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зрадником виявився місцевий житель, який ще до початку повномасштабного вторгнення підтримував дружні відносини з кадровим співробітником російської спецслужби.

"Полював" на склади з боєприпасами під Авдіївкою: СБУ затримала російського агента (фото)

Після 24 лютого росіяни дистанційно завербували свого "приятеля" і дали йому завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності в регіоні.

"Насамперед агресора цікавила інформація про місця розташування складів з боєприпасами та баз військової техніки Сил оборони на Авдіївському напрямку", - кажуть в СБУ.

Аби зібрати інформацію, російський агент об’їжджав місцевість і намагався приховано фіксувати українські об’єкти. Всі дані він мав передавати до ФСБ через анонімний месенджер у вигляді електронних координат, а також медіафайлів з прив’язкою до місцевості і детальним описом.

Розвіддані потрібні були окупантам для планування тактичних операцій проти українських захисників на східному фронті. Втім співробітники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили, поетапно задокументували і затримали зловмисника просто під час виконання розвідувального завдання. Слідство триває.

Нагадаємо, російські спецслужби також намагались отримати плани заходів інженерно-технічного облаштування держаного кордону у межах Чернігівської області для проведення диверсій у прикордонних районах на півночі України. Для цього вони ще до початку великого вторгнення завербували інспектора Чернігівського прикордонного загону.

  • "Родина зрадників": СБУ затримала у Львові "переселенку", яка зливала дані окупантам
  • Готували ракетні удари по об’єктах "Укрзалізниці" та "зливали" координати мостів: СБУ знешкодила агентуру ФСБ
  • Контррозвідники СБУ філігранно знищили десятки одиниць російської техніки (відео)

Джерело