Подати документи на вступ до ВНЗ України та підтвердити вибір навчального закладу під час вступної кампанії 2023 року можна буде онлайн. 

Про нові правила приймання документів для вступу повідомили у Міносвіти.

Там пояснили, що ключовим інструментом вступної кампанії-2023 стає особистий електронний кабінет вступника. Він дозволяє швидко, в будь-якому місці та в будь-який час внести необхідні дані для подання заяв як на вступні випробування у ВНЗ, так і на участь у конкурсному відборі.

Подати документи на вступ до ВНЗ 2023 року можна буде онлайн: правила

"Для підтвердження вибору місця навчання достатньо буде визначитися в особистому електронному кабінеті вступника", – зазначили в МОН.

Щоб здобути фахову передвищу освіту за бюджетні гроші вступники складатимуть творчий конкурс (для визначеного переліку спеціальностей) або ж проходитимуть співбесіду з одного або двох предметів.

Абітурієнти, які навчатимуться на контрактній формі, мають подати мотиваційні листи.

Майбутні бакалаври мистецьких та спортивних спеціальностей мають скласти творчий конкурс.

Усі решта майбутніх студентів бакалаврату, а також магістри медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування мають надати результати національного мультипредметного тесту.

Вступників до магістратури зараховуватимуть за результатами:

  • єдиного вступного іспиту;
  • єдиного фахового вступного випробування;
  • фахового іспиту в закладі освіти для вступу на інші спеціальності.

Пільгові категорії 2023 року залишаються незмінними, зокрема – для жителів тимчасово окупованих територій. Зареєстровані на таких територіях вступники зможуть пройти процедури вступу дистанційно та укласти угодупро навчання впродовж трьох місяців після початку навчального процесу.

З пільгами для жителів з територій активних бойових дій Міносвіти та Мін'юст планують визначитися у травні. Адже все залежить від воєнно-політичної ситуації в Україні.

Нагадаємо, 2023 року абітурієнти знову замість ЗНО складатимуть національний мультипредметний тест. Він триватиме 180 хвилин, складатиметься з двох обов'язкових предметів (українська мова та математика) і одного з предметів на вибір. Три іспити відбуватимуться в один день.

Читайте також:

  • Новини України
  • Війна в Україні
  • Новини України: відео

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело