Фонд допомоги дикій природі вже кілька років працює у Сіднейському регіоні

Мобільна ветеринарна клініка для мешканців дикої природи. Таку ініціативу розробили і втілили в життя в Австралії. До ветеринарів приносять диких тварин, птахів і навіть плазунів – поранених через діяльність людини. Про роботу такої клініки розповість Нонна Стефанова.

Не просто клініка – а витвір мистецтва – жартують працівники і клієнти цього ветшпиталю на колесах. Великий трейлер прикрашають зображення його пацієнтів – не домашніх улюбленців, а тварин дикої природи. Поранених опосумів, кенгуру, єхидн та інших звірів приносять небайдужі жителі Сіднея і його передмість. Саме тут діє мобільна ветклініка. Її персонал – усього вісім ветеринарів. Усі вони – волонтери.

Ветеринарна клініка на колесах: як рятують тварин у дикій природі в Австралії (Відео)

"Якщо хтось знайде поранену тваринку, то може принести її до ветеринарної клініки, для надання первинної допомоги. Але це може бути непросто, адже ветклініки не налаштовані на те, аби приймати представників дикої природи. Вони працюють для собак, котів та інших домашніх улюбленців. Тому, якщо і приймають тварин із дикої природи – роблять це як волонтери і віддають цьому свій час", – зауважує ветеринарка Ізидора Сладакович.

"Якщо ці ветеринари мають використати перев'язувальні матеріали, ліки та інше – це коштує їм чималих грошей. А жодних привілеїв вони не отримують. Тож ми подумали, якщо у нас буде лікарня лише для диких тварин, ми зможемо покрити всі ці витрати", – зазначила співзасновниця мобільної ветеринарної клініки Лінлі Ґрейґ.

Фонд допомоги дикій природі вже кілька років працює у Сіднейському регіоні. Мобільна клініка щодня переїжджає з місця на місце. Приймає за записом. У середньому десятьох пацієнтів на добу. Серед них є й екзотичні і навіть небезпечні істоти, як от змії. Клініка має рентген і ультразвукову діагностику, що дає змогу навіть у морської змії – перевірити перебіг вагітності. Особлива потреба у такій клініці виникла 2019-2022 роках. Тоді Австралія потерпала від масштабних лісових пожеж, де загинуло близько 3 мільйонів тварин.

"Крім повсякденного порятунку диких тварин, ми також хотіли мати якусь структуру, готову допомогти у разі стихійного лиха, як-от лісові пожежі, повені, циклони, сильна спека тощо", – каже Лінлі Ґрейґ.

"Ми лікуємо чимало диких тварин, поранених унаслідок діяльності людини. Тих, кого збила машина, на кого напали собаки або коти, хто поранився рибальськими гачками чи волосінню, заплутався у сітях. Найбільше я запам'ятовую випадки, коли мені надсилають відео, як люди, які принесли мені ту чи іншу поранену дику тварину – випускають її назад у дику природу. Я ледь не плачу від розчулення, заради цього і варто працювати", – переконана ветеринарка Ізидора Сладакович.

Мобільна клініка – планує розширюватися. Уже невдовзі її супроводжуватиме позашляховик, аби мати змогу допомагати тваринам у важкодоступних регіонах. Також ветеринари хочуть відкрити педіатричний блок для лікування малят.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Нагадаємо, сотні тварин залишили люди, які через війну були вимушені виїхати з міст і сіл на сході та нещодавно деокупованої Харківщини. Прифронтовий Краматорськ став своєрідним зоохабом, куди волонтери звозять покинутих чотирилапих на перетримку, а деяких лікують від поранень та виснаження.

Дивіться також відео за темою: Тварини втікали з розбитих кліток, загинули 5 робітників: харківський екопарк відновлює роботу

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело