Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для обленерго. Рішення ухвалили на засіданні 23 травня, пише «Інтерфакс-Україна».

З червня зростуть тарифи на розподіл електроенергії

НКРЕКП ухвалила рішення про двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для регіональних операторів системи розподілу (ОСР, обленерго) на періоди з 1 до 30 червня, а потім із 1 липня до 31 грудня цього року.

З 1 червня тарифи для регіональних обленерго зростуть на 7,5–28,1% за першим класом напруги і на 6,9–25,5% – за другим. На першому етапі з 1 до 30 червня тарифи збільшаться для 22 ОСР.

На другому етапі з 1 липня до 31 грудня тарифи зростуть для 27 ОСР, з урахуванням ще пʼяти обленерго, розташованих у зоні бойових дій. Для цих компаній розцінки на послуги з розподілу електроенергії підвищаться в один етап – на період із 1 липня до 31 грудня.

Нацрегулятор утримався від підвищення тарифів з 1 червня для п’яти обленерго, які входять до VS Energy International NV, адже компанія перебуває під санкціями з боку РНБО.

Регулятор ухвалить тарифне рішення щодо цих пʼяти ОСР в особі АТ «Житомиробленерго», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», АТ «Чернівціобленерго» та АТ «Херсонобленерго» пізніше, йдеться у повідомленні.

З 1 червня найвищі тарифи на послуги з розподілу електроенергії серед регіональних ОСР матиме «Закарпаттяобленерго»: 365,65 грн/МВт·год за першим класом напруги та 1642,93 грн/МВт·год – за другим.

Найнижчі – «ДТЕК Київські електромережі»: 142,91 грн/МВт·год і 587,12 грн/МВт·год відповідно.

Джерело