Ковані скульптури у центрі Рівного приймуть в комунальну власність громади. Відповідний проєкт рішення з'явився на сайті міської ради. Їхню передачу оформлять як благодійну пожертву від рівнянки й ініціаторки встановлення фігур Ніни Кроки.

Проєкт рішення "Про безоплатне прийняття в комунальну власність Рівненської міської територіальної громади благодійної допомоги від громадянки Кроки Ніни Юріївни" опублікували на сайті міської ради.

Для цього обидві сторони укладуть договір благодійної пожертви. Ковані скульптури Ніна Крока безоплатно передасть в комунальну власність громади. Рівнерада їх прийме і зобов'яжеться "використовувати їх за призначенням в цілях культури та мистецтва, а також розвитку міської територіальної громади".

Фігури на Алеї кованих скульптур в Рівному стануть власністю міста: з'явився проєкт рішення про взяття їх на баланс

У документі також прописана кількість фігур і назва кожної з них. На Алеї кованих скульптур встановлені:

"Ковальське серце"; "Дарина"; "Дитячі пустощі"; "Життєві цінності"; "Мова риб"; "Театр абсурду"; "Краса врятує світ"; "Зодіакальні сузір’я".

Серед зобов'язань балансоутримувача також утримувати усі зазначені фігури, виготовлені з листової сталі, в належному стані, ремонтувати та реставрувати їх.

Алею кованих скульптур у Рівному заснували в рамках Міжнародного фестивалю "Металеве серце України", який започаткувала Ніна Крока. Першою встановили композицію "Ковальське серце" у 2012 році, ковалі подарували її місту й так відбувалося на кожному наступному фестивалі.

Утім, на баланс місту їх не передавали. Про те, що скульптури на алеї по факту нічийні стало відомо у 2018 році, коли звідти зникли два ковані знаки Зодіаку – Тілець і Діва. Як з’ясували тоді журналісти Суспільного, ці фігури привезли й поклали на територію підприємства Ніни Кроки "Рівнебудпостач" невідомі.

В 2019 році металеві "Близнюки" з алеї кованих скульптур впали на 9-річну рівнянку, обійшлося без травм. Після цього випадку тодішній міський голова Рівного дав доручення відповідним службам перевірити безпечність усіх встановлених на алеї фігур й надалі за цим стежити. Але на баланс міста взяти їх відмовився.

Натомість ініціаторка появи Алеї кованих скульптур Ніна Крока вирішила забрати металеві знаки Зодіаку, а Суспільному тоді пояснила, що "не хоче відповідати за те, що фігури можуть травмувати тих, хто на них вилазить та чіпляється".

Втім, за місяць усі фігури повернули на алею після реконструкції й при цьому їх додатково укріпили.

Ніна Крока ремонтувала фігури за свої гроші й передавати їх на утримання місту організаторка фестивалю "Металеве серце України" тоді була не готова.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело