Дозволи на виїзд депутатів Кропивницької міської ради за кордон видаватиме виконавчий комітет ради на основі заяви від депутатки чи депутата. Таке рішення ухвалили під час сесійного засідання 26 травня. Виїжджати за кордон депутати можуть як самостійно, так і у складі делегацій.

В заяві депутати мають вказати мету відрядження, пункт призначення, додати запрошення сторони, що приймає, вказавши терміни, коли він чи вона повернуться в Україну.

Депутатка міської ради Валентина Яремчук пропонувала передати повноваження ухвалювати дозволи на виїзд заступнику міського голови Олександру Мосіну, аргументуючи це тим, що виконком, згідно Закону України "Про місцеве самоврядування", не має відповідних повноважень: "Ми маємо ухвалювати законні рішення. І саме Олександр Мосін нині виконує обов'язки міського голови, який має право підписувати такі розпорядження. Виконком же не має відношення до діяльності міської ради".

За яких умов кропивницькі депутати можуть виїжджати за кордон. Рішення сесії

Пропозицію депутатки колеги не підтримали.

У рішенні, яке підтримали 23 депутати, серед іншого, йдеться про те, що витрати на відрядження фінансує або сам депутат чи депутатка, або сторона, що його чи її приймає. Крім того, протягом трьох робочих днів після завершення відрядження депутати мають повідомити управління апарату міської ради про своє повернення і надати письму інформацію щодо результатів поїздки.

На засідання зареєструвалися 26 з 43 депутатів. Одноголосно вони підтримали зміни до бюджету громади на 2023 рік.

Джерело