У Кропивницькому 31-й конкурс "Калиновий спів" відкрили благодійним концертом та ярмарком. Гроші направлять на потреби Збройних Сил України. Цьогоріч конкурс проводять дистанційно через воєнний стан. Обирають переможців серед 258 колективів та виконавців, розповіла суддя Людмила Ніколаєнко.

У Кропивницькому 31-й конкурс

До благодійного концентру та ярмарку, який відбувся біля обласної філармонії, долучились усі 49 громад Кіровоградщини, розповіла керівниця обласного центру народної творчості, співорганізаторка фестивалю Наталія Соменко. Керівниця центру Тетяна Назаренко нині в Бахмуті, служить у сухопутних військах Збройних Сил України. Вона – бойова медикиня, тож на зібрані гроші планують купити автомобіль для медиків.

На калину біля філармонії пов’язали стрічки. Це традиція, якій 31 рік, саме стільки років фестивалю, каже Наталія Соменко. Торік, через повномасштабне вторгнення Росії, фестиваль проводили онлайн. Цьогоріч також, учасники присилають записи своїх виступів.

Учасників конкурсу 258 – це колективи та виконавці з 10 областей України та один колектив з Чехії, розповіла суддя Людмила Ніколаєнко. "Пісні зараз відродилися і стрілецькі, і козацькі. Є і сучасних авторів. Є багато авторських пісень саме на патріотичну тематику, воєнну. Важливе живе виконання, супровід або акапельний спів".

Колектив Оксани Горбенко приїхав для участі у благодійному концерті з села Первозванівка: "Саме зараз потрібна моральна підтримка, духовна підтримка нашим воїнам, оскільки це благодійний захід, ми не могли відмовитись, тому що ці гроші підуть нашим ЗСУ".

Разом учасники благодійного концерту та відвідувачі заспівали "Червону калину".

Глядачка Тетяна Ліснича вважає, такі заходи важливі: "Адже Україна має єднатися, ми маємо бути сильна, єдина і незламна країна. Ми вже зробили з колегами свій донат".

Джерело