Судді Макарівського районного суду Олексію Тандиру, який у ніч на 26 травня був в автівці, яка збила насмерть нацгвардійця, сьогодні 27 травня обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 липня 2023 року без можливості внесення застави.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з зали суду.

Раніше сьогодні Вища рада правосуддя надала дозвіл на утримання Тандира під вартою.

Судді Тандиру, який збив насмерть нацгвардійця, обрали запобіжний захід Що сказав під час засідання прокурор

Прокурор Антон Войтенко наполягав на обранні запобіжного заходу у вигляді тривання під вартою. Обгрунтовуючи свою позицію, він наголосив на кількох фактах.

По-перше, за його словами, у підозрюваного на місці ДТП була нерозбірлива мова, а свідки та слідчі чули запах алкоголю.

По-друге, швидкість автомобіля Тандира була швидшою за дозволену, про що свідчать механічні ушкодження автівки.

Також Войтенко звернув увагу на поведінку підозрюваного після аварії і на те, що на взяття зразків крові пішло 18 годин через початкову відмову Тандира.

Що сказали адвокати Тандира

Адвокати підозрюваного продовжили наполягати на тому, що Тандир не був у стані алкогольного сп'яніння і не перевищував швидкість.

За словами Олега Юрченка, після ДТП був первинний рапорт, у якому нібито була відсутня інформація щодо алкогольного сп'яніння.

Також Юрченко заявив, що біологічні зразки були взяті у його клієнта нібито протиправно.

Адвокатка Ірина Бовнега заявила, що раніше суддя Тандир жодного разу не притягувався до відповідальності, а злочин, що розглядається зараз, "був ненавмисним", а тому, за її словами, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із браслетом нібито забезпечив би належну поведінку підзахисного.

Що сказав адвокат родини загиблого

Адвокат родини загиблого Вадима Бондаренка Денис Шевченко заявив, що наразі сім'я не приймає ніяких вибачень і сподівається на справедливе рішення суду та на якнайсуворіше покарання для судді Тандира.

"Я сподіваюся, що суспільство не дасть забути цю справу, наші адвокати не дадуть спустити справу на гальмах", — сказав Шевченко.

Загиблого 22-річного Вадима Бондаренка попередньо поховають завтра, 28 травня, на Черкащині.

Що відомо про аварію за участі судді, внаслідок якої загинув військовий Нацгвардії

У ніч на 26 травня на в'їзді в Київ з боку Житомира сталася дорожньо-транспортна пригода: голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир збив автомобілем військовослужбовця Нацгвардії, який стояв на блокпості. Військовий загинув на місці від отриманих травм.

У Нацгвардії розповіли, що строковик, якого збили на блокпості при в'їзді в Київ, Вадим Бондаренко родом із Черкащини.

Оскільки Тандир відмовився здавати аналізи на вміст алкоголю та наркотиків, за клопотанням прокуратури суд дозволив примусове відібрання біологічних зразків у судді.

26 травня судді, який збив військовослужбовця Нацгвардії на блокпосту у Києві, повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння. У ДБР повідомили, що у голови райсуду відібрали примусово біологічні зразки.

Також прокуратура скерувала звернення до Вищої ради правосуддя із поданням про надання згоди на утримання судді під вартою.

Джерело