29 травня у Житомирі запрацював центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками за моделлю Барнахус. Про роботу центру розповіли під час брифінгу в Житомирській ОВА.

Барнхаус передбачає надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної та інших видів допомоги дітям. Він створений з метою убезпечити дитину від подальшої травматизації під час слідчих дій.

"Вказана модель надає можливість застосовувати слідчим, прокурорам такі форми та засоби роботи, які зменшать повторну травматизацію дитини у процесі кримінального провадження. Тобто один раз відпрацювали, один раз здобули докази і надалі отримуємо інші докази без участі дитини ", – каже керівник Житомирської обласної прокуратури Олександр Білошицький.

У Житомирі запрацював центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства за моделлю Барнахус

За півтора року від кримінальних правопорушень в області постраждали 500 дітей.

"80 з них від сексуального насильства, ще 87 вчинили злочини. Слід зазначити, що більшість кримінальних правопорушень, внаслідок яких потерпілими є діти, мають латентний характер та вчиняються в умовах неочевидності. За таких обставин їх показання часто є основним і єдиним джерелом доказу у кримінальному провадженні", – говорить Олександр Білошицький.

У центрі разом з правоохоронними органами працюватимуть медики, психологи, соціальні працівники, які надаватимуть допомогу дитині та її родині, розповіла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ірина Суслова.

"Як раніше це працювало? І як працює в інших регіонах? Прокуратура має подати у поліцію, або поліція прокуратурі. Тут усе відбувається у межах одного приміщення. Тобто, вони усі там присутні і вже працюють, як одна єдина команда. Один єдиний організм, який на меті має лише одне, зробити так, аби дитина більше не переживала насильство", – каже Ірина Суслова.

Житомирщина стала шостою областю, в якій відкрили центр за моделлю Барнахус.

"З них чотири активно працюють — це Вінницька, Тернопільська, Чернівецька області і місто Київ. У місті Миколаїв Барнахус знов запрацює. Він був створений до війни. За цей період, лише у 2021 році було проведено 46 опитувань дітей. Про випадок, який всі чули минулого тижня – зґвалтування підлітками дівчинки підлітка на Фастівщині. Ось такі випадки повинні проходити через центр за моделлю Барнахус. Центр Барнахус – це у першу чергу доступ дитини до правосуддя. Не завдаючи травмування під час опитування дітей", – говорить виконавча директорка МБФ "Українська фундація громадського здоров’я" Галина Скіпальська.

Першочергові дії, які повинна зробити дитина, що постраждала від насильства або стала його свідком – зателефонувати за номером 102. Представники ювенальної поліції допоможуть потрапити до центру.

"Вони нададуть безпосередню допомогу і перенаправлять до Барнахусу, – каже голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко. – Центр буде безпосередньо у Житомирі. Ми поїдемо побачимо умови, які створені спеціально для дітей. І, власне кажучи, від сьогоднішнього центр Барнахус дня вже працюватиме".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело