В Станишівській громаді на Житомирщині внаслідок російського обстрілу пошкоджено 200 приватних садиб, будинок культури, амбулаторію та адміністративну будівлю. Про це Суспільному розповів голова громади Юрій Матвійчук.

За його словами, у будівлях вибуховою хвилею найбільше пошкоджені дахи, стіни, а також вибиті вікна. За попередніми підрахунками, сума збитків становить п’ять мільйонів гривень.

"Головне нам зараз все це описати, заактувати, зафільмувати і зробити фото", – каже Юрій Матвійчук. – І далі будемо прибирати, щоб не поранитися, тому що в будинку культури і філіалі школи багато розбитих вікон і чимало руйнувань всередині. Ми все це демонтуємо, залучаючи власні зусилля, вікна обіб’ємо плівкою, а потім будемо подавати на державну програму "Відновлення". З бюджету громади ми виділили два мільйони гривень, закупили вже матеріали – шифер, гвіздки і плівку, щоб тимчасово закрити вікна і перекрити дах. На постійній основі це зробити поки не зможемо. Вікон дуже багато розбито. Внутрішні робити виконуватимемо самостійно. За допомогою підрядних організацій все облаштуємо. Тому ці два мільйони гривень ми віддаємо на відновлювальні роботи для приватних садиб".

На Житомирщині внаслідок російського обстрілу пошкоджено 200 житлових будинків

40-річний житель громади Михайло Мартинюк показує наслідки російської атаки і каже, що вибуховою хвилею пошкоджені всі кімнати та зруйнований дах. На момент обстрілу чоловік був у батьків.

"Хата в мене не нова, вона стара, але такого ще не було. Вибиті всі шибки, всі вікна, все скло. І навіть стіну вивалило. З п’ятої ранку мені щось не спалося. Чую – звуки, щось летить. Ми вже знаємо, що це мопед, ми на нього кажемо "шахід". Його характерні звуки ми вже впізнаємо. Почалася стрілянина з автоматної черги. Ми вийшли на веранду. Воно як вибухне. Відразу повибивало всі шибки у хаті. Я зібрав усіх, хто був у домі і ми щосили побігли у гараж. У нас там маленький гараж, сарай і хлів. Ми сховалися там між трьома стінами. Як почало воно все стріляти, бахкати. Жінка перелякалася", – говорить Михайло Мартинюк.

Сусід Михайла Віктор Лихотворик розповідає, що в його будинку, де проживають вісім родин, від ударної хвилі похилився дах і також вибило всі вікна.

"Дах повністю упав, вікна геть усі вибиті. Люди вже самі почали ремонтувати. Всіма підручними матеріалами, всім чим можуть закривають вікна, щоб вночі не було холодно спати", – каже Віктор Лихотворик.

"Все побилося – всі вікна, весь посуд, повідкривалися всі шафи, все впало", – говорить жителька громади Любов Петрівна.

Допомогти відновити зруйновані російською атакою оселі приїжджають люди із сусідніх сіл.

"Я приїхав з Озерянки, щоб допомогти своїй землячці. У неї немає чоловіка, а син з інвалідністю. Хто їй допоможе? Ось вікна плівкою зашиваємо", – розповідає Микола Філоненко.

Окрім приватних садиб, ударною хвилею зруйнований будинок культури. У будинку культури не вціліло нічого. Найбільше пошкоджені стіни, дах та стеля, говорить виконувачка обов’язків керівника закладу Мирослава Ковтун.

"Зараз ми перебуваємо у глядацькій залі. Наприкінці місяця тут мав відбутися благодійний концерт для Збройних сил України. У концерті мало бути задіяно дуже багато діток нашої громади. І ось так однією хвилиною нам усе це перекреслили рашисти. Отак перекреслили і на цьому все зупинилося. Ви бачите, що тепер тут. На момент вибухів ми були всі дома. Як мовиться, Бог зберіг нас. Якби були на репетиції, були б жертви", – каже Мирослава Ковтун.

"У внучки була істерика, і ми поїхали із села відразу після обстрілу. Я тільки сьогодні вранці приїхала і прийшла на роботу. Страх, що робиться. Такого не повинно бути. Книжки розкидані, вікна, двері вибиті, стеля впала. Дуже багато пошкоджень. Але ми і далі будемо працювати. Для свого населення, для своїх діток. Читачі приходять. Бібліотека не закрилася. Клуб працює", – розповідає бібліотекарка Антоніна Мудрук.

Голова громади Юрій Матвійчук каже, що російська атака завдала збитків громаді на близько п’ять мільйонів гривень. Остаточну суму підрахує комісія. Відбудовувати зруйноване розпочали відразу власними силами.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело