У Ріпкинському ліцеї на Чернігівщині зробили укриття на три тисячі квадратних метрів. Там може одночасно розміститися 800 людей: 500 учнів, решта – працівники школи, а також діти й вихователі з садочка, який розташований поруч. Під час повітряних тривог у сховищі ліцею можна продовжувати навчання з усіх предметів, зокрема, з інформатики. Почали ремонт укриття у вересні 2023 року. Витратили на нього 7,7 мільйона гривень: 6 мільйонів – це кошти державної субвенції, ще 1 мільйон 700 тисяч – виділили з бюджету громади.

Про це Суспільному повідомив директор Ріпкинського ліцею Сергій Лебедко.

У вересні 2023 року розпочали ремонт приміщення підвалу. Пофарбували стіни, провели вентиляцію з обігрівом, розставили парти та повісили дошки.

"Зараз уже основний ремонт закінчений. Те, що меценати допомагали, спонсори, державні кошти. Стан укриття дозволяє дітям не тільки перебувати під час тривоги у сховищі, а ще проводити повноцінні уроки", — каже директор ліцею.

У Ріпкинському ліцеї зробили укриття на 3000 квадратних метрів, в якому вміщаються до 800 людей

Кожен клас має власне місце в укритті, де вони сидять на всіх уроках, окрім інформатики. Її проводять в окремому освітньому просторі "Вулик". Заступниця директора Наталія Крутченко каже, у кабінеті є ноутбуки, планшети, навушники.

"Приміщення не тільки гарно облаштовано, а тут є й цікава художня література, поличка ціла. Можуть діти використовувати ігри, як розвивальні, так і навчальні, для уроків можна теж їх використовувати. Також діти можуть займатися за інтересами, створювати малюнки. І дуже часто це приміщення використовуємо для проведення тренінгів як для дітей, так і для педагогічного персоналу".

Також в укритті є спортзал, де учні можуть пограти в настільний теніс чи провести естафету. Для дітей з садочка облаштували окреме приміщення, в якому є ліжка та ігрова зона.

Залишилося відремонтувати ще одне приміщення, каже Сергій Лебедко:

"Одне з приміщень, яке буде ремонтуватись. Є спонсори, зараз проєкт вони готують. Це буде приміщення, де будуть займатися індивідуально, інклюзивне навчання для дітей підготовлюється".

Також Сергій Лебедко повідомив, що школа отримає сонячні батареї для забезпечення підвального приміщення під час аварійного відключення світла.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело