Температура повітря вище, ніж 30 градусів негативно вливає на людський організм. Особливо від спеки страждають люди з серцево-судинними захворюваннями.

Цього тижня прогнозують підвищені температурні показники, зазначила заступниця начальниці Запорізького обласного Центру з гідрометеорології Тетяна Сорокіна: “З 14 липня та до кінця тижня очікується суха та спекотна погода: вітер 3-8 метрів за секунду, а повітря прогріватиметься до 31-36 градусів, а вночі очікується 20-25”.

Як пережити спеку людям з серцево-судинними захворюваннями в етері “Українського радіо” пояснив лікар-хірург серцево-судинний, аритмолог Олексій Григор’єв.

Як пережити спеку людям із серцево-судинними захворюваннями - пояснює аритмолог

За словами лікаря, до найбільшої групи ризику належать люди з доведеними стенозами всередині судин головного мозку, стенозами в руслі артерії серця та люди з серцевою недостатністю.

Читайте також: COVID-19 на Запоріжжі: 26 випадків за добу

“Описано досить багато ускладнень від високих температур. Загальний механізм – це розширення кровоносних судин при високих температурах. Таким чином, трохи збільшується площа, і організм краще пристосовується до охолодження. Через це знижується швидкість кровотоку й артеріальний тиск,” – пояснює фахівець.

Експерт зазначає, за високої температури кровоносні судини повільно виконують свої функції, спостерігаються уповільнені компенсаторні реакції. Також знижується тиск, організму не вистачає кисню. Все це може призвести до інсульту, інфаркту, зниження ізотропної функції серця, аритмії.

Олексій Григор’єв наголошує, що люди з серцевою недостатністю повинні берегтися від спеки, використовувати головні убори та намагатися не перебувати на відкритих майданчиках. Також їм необхідно уникати фізичних навантажень.

За його словами, людям із серцевими захворюваннями обов'язково раз на рік потрібно робити профілактичні кардіологічні огляди.

Читайте також: Що робити при тепловому чи сонячному ударі - пояснила експертка

Джерело