Контейнер для вживаних речей встановили на подвірʼї восьмої вінницької школи. Це ініціатива самих учнів — каже директорка закладу Наталія Підлісна. Сюди діти зносять одяг, взуття, ковдри, подушки. Речі мають бути чистими і придатними до повторного вжитку.

Контейнер на балансі підприємства "Ековін". Сюди його перевезли з мікрорайону "Академічний", розповідає фахівець підприємства Ярослав Барановський. Наразі у місті це єдиний навчальний заклад, де є такий контейнер.

"Дуже важко переробляти використані речі, і вони дійсно комусь потрібні. Повторне використання речей призводить до того, що не треба купувати, а старе не треба викидати… Якщо є бажання від речі відмовитися — то її краще передати, і вона потрапить в руки людині, яка її потребує", — каже Ярослав Барановський.

Приносити речі можуть не лише школярі та їхні батьки, а й інші вінничани — говорить директорка 8-ї школи Наталія Підлісна. Речі мають бути чистими і без дірок. Якщо взуття — то обовʼязково пара.

"Вже давненько у нашому районі не було контейнера. За моєї памʼяті було найближче біля Вежі, і люди запитують як допомогти. А іноді часу немає в притулок поїхати. А так тут речі будуть поступово збиратися, а потім куди потрібно відвозитися. Я думаю, що інші школи візьмуть від нас естафету. І будемо продовжувати речі збирати", — каже Наталія Підлісна.

Коли контейнер наповниться — зібране віддадуть волонтерам. Вміщує бак до 300 кг речей.

"Шкільне самоврядування пересортує, привезуть до нас де, ми будемо прати, ремонтувати, якщо треба, а далі будемо відправляти — в дитбудинок, кризовий центр, буд пристарілих. Речі віддамо тим, хто їх потребує",— каже волонтерка Надія Дмитрієва.

Вінничанка Альона Чабрінська до школи прийшла з двома доньками — Вікторією та Сашею. Принесли кілька пар дитячого взуття і чоловічий одяг. Жінка має 5 дітей. Говорить, що у використанні вживаного одягу нічого погано не бачить.

"Принесли чобітки для дівчинки, для хлопчика, можливо, комусь підійде, у нас їх ніхто не носить. Речі ціленькі, чистенькі, можна вдягнути і скористатися ще раз. Нам люди теж передавали, допомагають. Ми завжди приймаємо і ніколи не відмовляємося. І те, що в нас є, ми можемо поділитися. Раді цим з іншими поділитися", — каже Альона Чабрінська.

Подружжя Олексія та Лори тільки-но переїхали з Києва. У 8 школі вчаться два сини. Поки чекають їх з уроків — принесли те, що вже давно не носять. До екосвідомості дітей привчають змалку, каже Олексій.

"У Києві досить багато таких контейнерів. Я зібрав те, що як від серця відірвав. Ініціатива класна, і дуже добре, що в Вінниці таке теж є, і що школа наша бере в цьому участь. Наш малий переживає за планету, екологію, воду, яку витрачаємо. Каже, що ми так багато споживаємо речей. Наша планета нас не витримає", — каже Олексій.

Що відомо

У Вінниці вживані речі можна віддавати за такими адресами:

ГО "Спільна справа" (вул. Замостянська, 7, телефон: +38 066 293 3232); ГО "Полум’я надії" (вул. Пирогова, 74, вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 12, телефон +38 096 006 36 05); Кризовий центр для матерів та їх дітей “Дім Мама” (с.Лука-Мелешківська, вул. Верхня Нагірна, 38, телефон +38 093 006 6822); Кризовий центр "Ми поруч" (телефон +38 067 838 5579); Станція глибокого сортування сміття Shuttle (вул. Юності, 9, телефон +38 068 000 9999). Читайте також Бути чи не бути автоматам для збору пластикових пляшок у Вінниці: відповідь на петицію 30 гектарів яблуневого саду. На Вінниччині запрошують запастись дровами на зиму

Джерело