Підгодівельні комплекси для диких тварин змайстрували працівники Тульчинського лісомисливського господарства. Вони розраховані на всі види дичини, яка мешкає на території Вінниччини, розповідає мисливствознавець Олександр Німий.

Площа господарства 52,5 тисячі гектарів. На цій території майже сотня підгодівельних майданчиків та солонців. З пізньої осені до ранньої весни на них підгодовують дичину, аби вона в першу чергу не втекла до інших лісів, каже мисливствознавець Олександр Німий.

" У нас 90 кабанів, 600 косуль, 1200 зайців, 15 тисяч пернатої дичини. Підприємство заготовило 60 тонн кукурудзи, понад 15 тонн сіна", — додає Олександр Німий.

Зерно, овочі, сіно: в лісництві на Вінниччині встановили нові годівниці для звірів

У підгодівельному комплексі до десятка різноманітних годівниць. Кожна розрахована на різного звіра. В інтернеті переглянув не один десяток підгодівельних комплексів, каже лісничий Брацлавського лісництва Анатолій Поліщук. Зі всіх варіантів зібрали і розробили власний проєкт. І щоб їжа під дощем та снігом не цвіла, і щоб звірів подалі від браконьєрів в ліс заховати. Майстрували самі. На матеріали пішло близько 50 тисяч гривень.

Ще один підгодівельний комплекс за власним проєкт розробили і в Кирнасівському лісництві. Він дещо менший і коштував майже 38 тисяч гривень. Його встановили навесні.

"Мабуть місяць не було нікого. Через місяць почали з'являтись сліди. Коли дощ, то приходять", — єгер Кирнасівського лісництва Євген Мироненко.

Поки годівниці завантажують лише зерном та овочами. Як випаде сніг, буде сіно та гіллячковий корм. Зараз він на горищі.

Тих, для кого створені такі майданчики нам пощастило зустріти наприкінці дня. Лісівники приманили їх жолудями. За словами мисливствознавця Олександра Німого, для диких кабанів — то найбільший смаколик.

Читайте також

"Аби привабити туристів". На Вінниччині чоловік створює "Кобзар" із бетону та хоче відкрити музей "Придибенції по-Барськи". На Вінниччині працює освітній простір для людей пенсійного віку

Джерело