У Кропивницькому презентували перший у місті міжшкільний ресурсний центр. Чотири майстерні трудового навчання – швейна, слюсарно-столярна, кулінарна лабораторія та кабінет інформаційних технологій – в одному приміщенні працюватимуть на базі школи ”Мрія”. 2,1 мільнона гривень на ремонт та обладнання виділили з міського бюджету. Суспільне бачило, які умови створили для навчання школярів.

Начальниця міського управління освіти Лариса Костенко розповіла Суспільному, що 2020 року на капітальний ремонт приміщення центру виділили півтора мільйона гривень, 2021 року близько 600 тисяч витратили на обладнання: ”На першу закупку ми все, що потрібно, зробили. Але ц зв’язку з тим, що всі вироби будуть забирати діти, то і матеріали вони будуть або централізовано купувати або ж будуть домовлятись. Якщо б це залишалось в майстерні, то ми б на це витрачали гроші. Думаю, батькам раз на місяць дати дитині якусь невелику суму не буде обтяжливим”.

Мама восьмикласника Анна Шаповалова у міжшкільному ресурсному центрі не була. Розповіла, син 14 вересня там навчався робототехніці: ”Якщо на кожне заняття, як нам сказали, потрібно 25-30 гривень, то це невелика сума”.

Чотири майстерні в одному місці. У Кропивницькому презентували міжшкільний ресурсний центр

Кулінарна лабораторія

У лабораторії є витяжки, плити, холодильник та посуд.

Вчителька трудового навчання Вікторія Пташинська розповіла, що навчають дітей не лише готувати, а й основам економічної грамотності: ”Як правильно закупати продукти, відповідно до термінів придатності. Діти з лаборантом йдуть в магазин і купують продукти. В кінці ми сервіруємо і діти куштують те, що приготували”.

Восьмикласниця Анастасія Глумна сказала, що в школі готувати їх не вчили, бо там не було такого обладнання: ”В нашій школі ми могли тільки шити на швейних машинках, у нас їх три види – ручні, ножні та електричні”.

Кабінет інформаційних технологій

У кабінеті є 3D-принтер та мультимедійна дошка.

На момент зйомки, 14 вересня, вчитель показував учням, як програмувати робота-велосипедиста з конструктору.

Слюсарно-столярна майстерня

Восьмикласник Володимир Колісніченко робив підсвічник. Розповів, що більшості обладнання, яке є в майстерні, в його школі немає: ”Тут багато нового обладнання. На ньому набагато легше робити складну роботу”.

Вчитель трудового навчання Андрій Бардаков розповів, що виготовлені на занятті вироби учні заберуть додому: ”В майстерні зібрано обладнання для повного циклу виробництва – від шматка дерева до готового виробу”.

Швейна майстерня

На момент зйомок, учениці восьмого класу виготовляли торбини для покупок.

Що відомо

Директорка центру Олена Горобець розповіла, що, згідно навчального плану, діти займатимуться тут одну годину на тиждень Об’єднавши місячні навчальні години, дали можливість учням займатися протягом чотирьох годин раз на місяць: ”У кожній майстерні діти проводять два місяці. От зараз діти зайшли в швейну майстерню, а через два місяці вони поміняються: дівчата підуть в столярну майстерню, а хлопці перейдуть в наступну майстерню. Наприклад, в кулінарну. І так вони до кінця року позаймаються в кожній майстерні”.

Працює центр у дві зміни. Навчатимуться там учні сьомих-дев’ятих класів із дев’яти шкіл міста. Це 2,5 тисячі дітей – сказала Лариса Костенко: ”Це учні шкіл, які розташовані в пішій доступності до ресурсного центру”.

Читайте також У Кропивницькому відкрили пам’ятну дошку вчителю молодших класів Володимиру Едігею. "Замість квітів - життя дітям". У Кропивницькому для онкохворих дітей зібрали 41 тисячу гривень. У Кропивницькому для початку опалювального сезону не вистачає 25 мільйонів гривень.

Джерело